Kouč Slavie Trpišovský promluvil o přestupech i extrémní přípravě

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je to extrém se vším všudy. Měli jsme dvaadvacet pozitivních během prvních tří dnů přípravy. Opravdu mimořádná situace, nic takového jsem nezažil,“ prohlásil pro slavia.cz kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský. I proto sešívaní na úvod přípravy neodcestovali na plánované soustředění v Portugalsku. Jak sám přiznává, celá situace zabrzdila i případné přestupové snahy klubu.

„Když budu hledat na špatném něco dobrého, tak to, že jsme si tím prošli v pauze. Je to lepší než v době, kdy liga a poháry poběží,“ prohlásil pro slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý trenér. Máme pořád dost hráčů, kteří covid neprodělali, ale chceme mít širší kádr, pro případ, že by třeba vypadlo v rozjeté sezoně deset kluků. Máme jich teď dost na to, abychom vše zvládli od prvního kola,“ dodal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Slavie zároveň zakončila přípravu bez jediného přípravného utkání, už v sobotu ji navíc čeká aktuálně souboj proti čtvrtému týmu tabulky z Olomouce. „Může se stát, že na začátku budou komplikace, vždyť první pořádný trénink jsme měli pět šest dní před prvním zápasem. Pro hráče, kteří covid prodělali nebo byli v karanténě, to bude složitější,“ prohlásil na klubovém webu.

Doplníme brankářský tým, slibuje Trpišovský

Přesto, že první jarní kolo startuje již o víkendu, kádr sešívaných ještě není uzavřen. Po nepovedením přestupu golmana Marka Boháče, který se nakonec rozhodl setrvat v Pardubicích, kde zároveň prodloužil smlouvu, chtějí červenobílí stále získat posilu mezi tři tyče. Spekuluje se zejména o příchodu osmadvacetiletého brankáře Sigmy Olomouc Aleše Mandouse.

„Ještě doplníme brankářský tým. Pohyb ven určitě bude, je nás hodně a potřebujeme, aby někteří kluci hráli. Přestupní termín končí osmého února, uvidíme, jak se všechno vyvine. Aktuálně máme z kádru devět lidí mimo hru, takže budeme hráče uvolňovat postupně. A taky je samozřejmě třeba dojednat podmínky s kluby, do kterých by odešli,“ prohlásil pro slavia.cz Trpišovský.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten zároveň přiznal, že budoucnost fotbalu v době koronaviru je pro něj otazníkem. „Je to pro všechny únavné, složité. Někteří kluci už nemoc jednou prodělali a teď ji mají znovu, někomu se vytváří protilátky, někomu ne. Samozřejmě se všichni upínali k tomu, že až se promoříme, doba bude normálnější, ale ono to tak vůbec být nemusí. Nechci mluvit o vakcínách, v tom se nevyznám. Je to nekonečný příběh a nevím, jak z toho ven. Je dobře, že fotbal běží, že se můžete dívat alespoň v televizi, ale je jasné, že každý by byl radši, kdyby lidi mohli na stadion. Nikdo z nás neví, kdy se to zlepší,“ zakončil pro slavia.cz.