Kouč Slavie Trpišovský před Feyenoordem promluvil o Stanciuovi a konci impovizace

Pražská Slavia by ráda udělala poslední krok k postupu do jarní fáze evropských pohárů, v cestě jí však bude stát nizozemský Feyenoord Rotterdam. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský promluvil o důležitosti Nicolae Stancia a aktuální formě.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V posledních třech utkáních za pražskou Slavii pomohl zajistit čtyřmi asistencemi vítězství proti Viktorii Plzeň, Pardubicím i Jablonci. Osmadvacetiletý středopolař Nicolae Stanciu se postupně dostává do své loňské formy a spokojenost s jeho výkony podtrhují i slova trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského před zítřejším utkáním proti Feyenoordu. „Navážu na to, co jsem říkal na začátku sezony, že čas bude hrát pro nás a tým se bude zlepšovat,“ prohlásil.

Myslím si, že to je vidět,“ dodává pětačtyřicetiletý trenér s tím, že jeho svěřenci, kteří za sebou měli náročný program v jarní části nebo na evropském šampionátu, se začínají zlepšovat. „Museli si projít nekomfortním obdobím, což se na nich podepsalo a nyní se to srovnává. Na klucích jako Tomáš Holeš nebo Lukáš Masopust to bylo vidět. Pro náš styl hry potřebují mít energii a určitou kapacitu, kterou neměli kde nabrat,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Postupem času se nám to teď povedlo. Myslím, že ty výkony Nica byly skvělé, ale bylo to podpořené i pohybem ostatních hráčů, je to jedno s druhým,“ prohlásil na adresu rumunského reprezentanta, který je podle něho jedním z důležitých střípků sešívané mozaiky. „Všichni uděláme všechno pro to, abychom na to navázali a pokračovali jsme v těch výkonech. Kluci už hrají na svých postech, neimprovizujeme,“ doplňuje Trpišovský.

Masopust: Stanciu nám může pomoct ještě víc

Současnou formu pražské Slavie, která v posledních třech ligových utkáních nasázela celkem patnáct branek a aktuálně vévodí tabulce tuzemské nejvyšší soutěže o tři body nad druhým Slováckem, promluvil také záložník Lukáš Masopust. „Měl jsem horší vstup do sezony, fyzicky i herně se teď cítím mnohem lépe. Doufám, že v tom budu pokračovat dál a pomůžu klukům ještě víc,“ prohlásil.


iZdroj fotografie: Reuters

Masopust jedním dechem dodal, že je spokojen také se svou spoluprací se Stanciem. „S Nicem se hraje výborně, je rozdílový v přihrávkách za obranu. Hrozně nám tím pomáhá, je jeden z hráčů, který má tohle zvládnuté skvěle, umí toho perfektně využít. Nico hraje ve výborné formě, ale jak ho znám, tak vím, že nám může pomoct ještě mnohem víc. Ještě určitě není na svém vrcholu,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně