Kouč Slavie Trpišovský po vítězství nad Unionem promluvil o absenci opor a spolupráci Kuchty s Krmenčíkem – SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský po vítězství nad Unionem promluvil o absenci opor a spolupráci Kuchty s Krmenčíkem

Pražská Slavia zvládla premiéru v Evropské konferenční lize a po výsledku 3:1 zdolala německý Union Berlín. Kouč Jindřich Trpišovský po utkání chválil zejména letní posilu ze Švédska Aihama Ousoua, promluvil však i o absenci důležitých opor v základní sestavě.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Tradiční kapitán Jan Bořil sledoval utkání jen z lavičky náhradníků, až v průběhu druhé půle se pak ocitli na hřišti opory Nicolae Stanciu nebo Jan Kuchta. „U Honzy to byly drobné, opakující se obtíže, potřebuje delší rekonvalescenci mezi zápasy. Kdyby hrál s Unionem, nemohl by nastoupit v neděli na Bohemce. Věděli jsme, že zápas bude v obrovském tempu a střídání ho hodně ovlivní. Chtěli jsme proto mít rozložené síly, abychom zápas mohli dohrát, buď dotahovat výsledek, nebo tak, jak jsme to nakonec hráli,“ prohlásil.
Potřebovali jsme, aby to hráči roztahali, vydrželi třeba padesát minut a pak jsme je mohli prostřídat. Napadání i návraty byly náročné, pokud takhle těžký zápas nemáte každý týden, těžko vydržíte běhat nahoru a dolů celých devadesát minut,“ dodal kouč sešívaných, kterého potěšilazejména závěrečná spolupráce dvou hrotových útočníků Michaela Krmenčíka a Jana Kuchty, které doplňoval také Ivan Schranz.


iZdroj fotografie: Reuters

Za všechny útočníky jsem rád, sebevědomí ofenzivních hráčů je vždy důležité. Kuchtič s Krmim naznačili, že mohou dohrávat zápasy spolu tak, jak bychom někdy chtěli, Proti Unionu se nám to hodilo. Krmenčík přinesl tvrdost a sílu do prvních soubojů nahoře, Kuchtič se pak mohl soustředit na práci pod ním. Schranzík je jistota do takových situací, má potřebné štěstí střelce, i když je tam nějaká teč, tak to prostě proměňuje, to je moc dobře,“ dodal.

Sám pětadvacetiletý Kuchta po utkání přiznal, že jeho současná role v týmu závisí právě na kouči Trpišovském. „Slavia je velký klub a konkurence k tomu patří. Trenéři si takové hráče přejí a mně nezbývá nic jiného než makat a čekat na šanci. Proti Unionu jsem byl pro tým platný a doufám, že mi to vydrží do následujících kol,“ zakončil.

Zdroj: slavia.cz, uefa.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 410 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit