Kouč Slavie Trpišovský po kanonádě proti Pardubicím chválil Lingra. S Krmenčíkem nebyl spokojený, přirovnal jej k Pohlreichovi

Pražská Slavia se poprvé v letošním ročníku posunula na čelo tabulky. Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský po pětigólovém vítězství proti Pardubicím promluvil o formě Ondřeje Lingra a výkonech Michaela Krmenčíka.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Krmenčík, Krmenčík, Lingr, Lingr, Ekpai. Pražská Slavia předvedla ve druhé půli utkání proti Pardubicím dominantní výkon a pět vstřelených gólů je toho jasným důkazem. Dvakrát se prosadili jak Michael Krmenčík, tak Ondřej Lingr a pomohli dostat sešívané vůbec poprvé v letošním ročníku do čela tabulky. Druhá Viktoria Plzeň nyní ztrácí na úřadujícího českého šampióna bod.

Trenér Jindřich Trpišovký po utkání chválil zejména třiadvacetiletého záložníka Ondřeje Lingra, který se podle něj po roce a půl v Edenu dokonale aklimatizoval. „Pevně věřím, má proto všechny předpoklady být velkou postavou týmu, hlavně mentální. Jeho nastavení a přístup k fotbalu, celková odvaha…, je to vítězný typ,“ prohlásil zkušený kouč, který přístup odchovance karvinského fotbalu přirovnal k Janu Bořilovi nebo Vladimíru Coufalovi.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Strašně nám pomáhá při vstupech do zápasu, paradoxně mu to vyhovuje více než se prokousávat utkáním do začátku. Pro mě osobně je strašně důležitý, můžu se na něj vždy spolehnout, vím, že nevypustí jediný souboj,“ míní. „Je v důležitých momentech, v mezihře třeba není tolik vidět, je ale strašně silný v pokutovém území, kde tolik hráčů silných jako on nemáme,“ doplňuje Trpišovský a zdůrazňuje jeho důležitost v současném mužstvu.

Krmenčík? Blbě vypadá, ale dobře chutná

Pětačtyřicetiletý stratég okomentoval také výkon Michaela Krmenčíka, který se v uplnulých týdnech dostává do produktivní formy. „Vždycky si vzpomenu na Zdeňka Pohlreicha, kterému přinesou jídlo a on říká, že to blbě vypadá, ale dobře chutná, což je vždy ta lepší varianta než obráceně. Podobně to řeknu i já, takhle je to lepší, než hrát dobře a nedat gól,“ pokračuje na adresu osmadvacetiletého útočníka.

iZdroj fotografie: Reuters

S Krmiho výkonem jsem nebyl spokojený, nejen s ofsajdy, ale i s jeho hrou. Dal ale dva góly, v prvním poločase byl i v další gólovce, kterou nedal, ale objevil se v ní. Stále to není optimální, dal ale první dva góly v zápase, byl ve správný moment na správných místech a proměnil to. My také umíme nedat i ty nejvyloženější šance. Nejlepší varianta je hrát výborně a dát dva góly, tohle je hned v závěsu ta druhá nejlepší,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články