Kouč Slavie Trpišovský po derby: Skoro všichni hráči, kteří nastoupili proti Spartě měli zdravotní problémy

                   

Praha zůstává červenobílá. Sešívaní ani po třinácté za sebou proti Spartě neprohráli a v Edenu potvrdili svou současnou formu výsledkem 2:0. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský však po utkání prozradil, že před derby měla většina hráčů zdravotní potíže.

I proto musel Trpišovský oproti utkání čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu udělat na soupisce hned čtveřici změn. „Byla to nutnost, jsme tak rozbití, že všichni hráči, kteří nebyli na soupisce, jsou zranění. Nějaký zdravotní problém mají ale skoro všichni hráči, kteří derby hráli. Někteří, jako třeba Taras, nastoupili s velkým sebezapřením, nikoho jsme nešetřili, skoro všichni, co hrají, mají nějaké zranění,“ prohlásil pro slavia.cz.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Jen z lavičky proto musely vítězství svých spoluhráčů sledovat africké hvězdy sešívaných Peter Olayinka a Abdallah Sima. „Simič s Peterem mají přetížení určitých partií, u jednoho se z postiženého místa tahá voda, u druhého se jedná o přetížení úponů třísel, což může souviset i s náročnými přelety do Afriky,“ míní Trpišovský, podle kterého je však účast pětadvacetiletého Nigérijce v odvetném utkání proti londýnskému Arsenalu téměř jistá.

„Prognóza je u obou zranění složitá, jak znám Petera, ten do toho půjde i přes bolest, u Simy je to tak záhadné, že vůbec nevím, jak se to bude vyvíjet. Pokud by to alespoň trochu šlo, tak do derby šli, stejně jako Taras, nebylo to ale možné,“ dodává pro klubový web Trpišovský. I proto Slavia v minulých týdnech žádala o odložení derby ve prospěch boje o český koeficient. To však Ligová fotbalová asociace zamítla.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Program je fakt náročný, kumuluje se to, mrzí mě, že před čtvrtkem, kdy jde o hodně pro celý český fotbal, jsme neměli čas odpočinout si a doléčit hráče. Je škoda, že jsme si nevyšli v tomhle vstříc, všichni víme, jak je pro následující roky čtvrteční duel s Arsenalem důležitý. Snad nikdo další na marodku nepřibude, u těch, kteří nehráli, jde o poměrně závažné problémy, kdyby ne, tak do derby ti hráči nastoupili, stejně jako Taras,“ dodal Trpišovský.

Sešívané však nečeká odpočinek ani po čtvrtečním čtvrtfinále Evropské ligy. V neděli cestují do podještědské metropole, kde je čeká Slovan Liberec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“