Kouč Slavie Jindřich Trpišovský reagoval na kritiku Stanislava Tecla

Z loňského tria Josef Hušbauer - Michal Škoda - Stanislav Tecl zůstal v dresu sešívaných jen poslední jmenovaný. Zdroj fotografie: Reuters

Zaznamenal první branku po téměř osmi měsících, navíc do sítě městského rivala. Útočník pražské Slavie Stanislav Tecl se v derby proti Spartě trefil vůbec poprvé a přiznal, že si splnil dětský sen. Chválil jej i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

Devět minut před koncem derby se efektně otočil kolem hostujícího Michala Sáčka a svým vůbec prvním gólem v historii derby pražských S upravil na konečných 2:0. „Je to pro mě obrovská radost, čekal jsem na to fakt dlouho. Opravdu je to věc, kterou jsem si vysnil jako malý kluk a dneska se mi to konečně splnilo,“ prohlásil po utkání pro klubový web bývalý hráč Viktorie Plzeň, Jablonce nebo Jihlavy.

Zdroj fotografie: Reuters

Tecl, který je fanouškem sešívaných od dětství, zároveň zavzpomínal na svá první derby. „Když jsem byl malý, tak jsem byl většinou smutný já. Samozřejmě o to víc si toho teď vážím. Na druhou stranu mě před každým zápasem děsí to, že bychom mohli prohrát a série by skončila. Samozřejmě jednou se to stane, ale doufejme, že to ještě nějaký ten pátek vydrží,“ dodal pro slavia.cz.

Třicetiletý útočník byl dlouhodobě kritizován za neproduktivitu i nestálost výkonů, podle kouče Jindřicha Trpišovského je však kritika často neoprávněná. „Vím, že Standu občas trochu kritizují, on je ale v jakékoliv situaci schopný zahrát stejně kvalitně, vůbec nemá v hlavě to, že třeba tolik nehraje a vstupuje do zápasu s čistou hlavou. Na rozdíl od něj na některé hráče dolehl v začátku tlak zápasu,“ řekl pro klubový web a jedním dechem dodal, že Tecl rozhodně do kabiny sešívaných patří.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Standa má zlatou povahu, nemusím přemýšlet na tím, jestli se mu předtím dařilo nebo ne. Navíc je to velký slávista. Nebylo proto otázkou, jestli půjde do hry, ale kdy, protože jsme čekali, abychom si pauzu na vystřídání nevyplýtvali a pak, když se nám někdo zraní, už nemohli střídat,“ dodal Trpišovský, kterého již ve čtvrtek čeká čtvrtfinále Evropské ligy na půdě londýnského Arsenalu.

Na ten se těší i sám Tecl. „Je to obrovský zápas. Myslím si, že už teď ve čtvrtek nám Arsenal ukázal, jak je kvalitní, jaké hráče v týmu mají. My se samozřejmě budeme snažit je překvapit a trošku je potrápit,“ prohlásil pro klubový web.