Kouč Slavie Jindřich Trpišovský otevřeně promluvil o odchodu Nicolae Stancia

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia finalizuje kádr pro novou sezónu. Kouč Jindřich Trpišovský promluvil pro klubový web o dvou možných posilách i spekulacích o odchodu rumunského záložníka Nicolae Stancia.
Platí to, že si chceme nechat širší kádr. Někteří se k nám připojují později, jiné zbrzdila karanténa, nechceme jejich návrat uspěchat, abychom se vyhnuli případným zraněním. Kádr bude širší, ke konci přestupního termínu pak možná někdo odejde,“ prohlásil pro klubový web Trpišovský, jehož mužstvo již dříve doplnil útočník Ivan Schranz z Jablonce a dánský záložník Mads Emil Madsen z rakouského Lince.


iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Do Edenu pak zamířili i dva volní hráči – Srdjan Plavšić, který naposledy hájil barvy pražské Sparty, a Ubong Ekpai působící ve Viktorii Plzeň. Před několika dny pak byl finalizován přestup devětadvacetiletého brankáře Aleše Mandouse z olomoucké Sigmy. Přesto podle Trpišovského nejsou jednání o přestupech u konce.

Zájem o stopery z Norska a Švédska

„Co se pohybu dovnitř týče, probíhají kosmetické změny v jednání o dvou hráčích,“ prohlásil s tím, že stále není dotažený příchod Tarase Kačaraby ze Slovanu Liberec. „Taras ještě není dořešený a transferově náš, stále se proto poohlížíme po stoperském postu,“ dodal. Sešívaní dlouhodobě deklarují zájem o pětadvacetiletého gambijského stopera Sheriffa Sinyana o jehož příchodu jednají s norským Molde.

Podle švédského deníku Expressen Slavia chce získat i jednadvacetiletého švédského stopera Aihama Ousa, který působí v tamním BK Häcken.

Přestup Stancia? Není nic na spadnutí

Trpišovský dementoval i informace o tom, že se finalizuje přestup rumunského záložníka Nicolae Stancia do tureckého Galatasaraye. „Pohyb ven se těžko komentuje, pokud vím, není teď nic na spadnutí. Odchod Nica pro nás absolutně nepřichází v úvahu, zvláště v tuto chvíli. Částka, která za něj byla nabídnutá, navíc podle mě ani zdaleka neodpovídá jeho důležitosti. Pro nás je to jeden z nejlepších hráčů ligy“ uvedl pro slavia.cz.


iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Přesto podle Trpišovského sešívaní musí být v nadcházejících týdnech připraveni na nabídky z velkých evropských celků. Dlouhodobě se spekuluje o možném odchodu jak brankáře Ondřeje Koláře, tak Lukáše Provoda, Jana Kuchty, Petera Olayinky nebo Abdallaha Simy. „U ostatních hráčů se zatím jedná o takové oťukávání, musíme ale být připravení, že přijde nabídka na jakéhokoliv hráče. Musíme být ve střehu do posledního dne přestupového termínu,“ zakončil Trpišovský.

Zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com, expressen.se

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 150 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?