Kouč Plzně Guľa: Konstruktivní kritiku přijímám. Talentovaný Šulc přišel jiný než před rokem

                   

Měl být lodivodem nové plzeňské éry, zatím však bez úspěchu. Na adresu Adriána Guľy, který v prosinci oslavil roční působení ve Štruncových sadech, se v průběhu podzimní části soutěže snášela kritika jak za výsledky, tak za výkony mužstva. „Vnímám to jako logickou součást toho, v jak ambiciózním klubu mám možnost pracovat a zároveň jako daň za podzimní výsledky, které nebyly dobré,“ přiznal pro fcviktoria.cz.

Viktoriáni vypadli předčasně z evropských pohárů a nedaří se jim ani v domácí soutěži, kde jsou s patnáctibodovou ztrátou na první Slavii až devátí. „Deváté místo je neakceptovatelné. Neakceptovatelné z pohledu kvality kádru, energie vložené do mužstva, podmínek pro hráče a postavení klubu, které si svými výsledky a úspěchy v minulých letech vybudoval,“ prohlásil pro klubový web slovenský kouč.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Věřím, že nás to dostatečně vyrušilo, abychom vyskočili z určitých stereotypů a na jaře ukázali daleko víc směrem k našim fanouškům, ale daleko víc i směrem k sobě. Abychom změnili věci okolo, musíme nejprve změnit i sebe, tak to vnímám a cítím,“ pokračuje pro fcviktoria.cz. Na pětačtyřicetiletého trenéra se dlouhodobě snášela i vlna kritiky ze strany fanoušků i médií. S tím však Guľa počítal.

„Snažím se být disciplinovaný a v rámci toho příliš nevnímat mediální věci. Možná to lze nazvat mediální dietou. Potřebuji mít na hráče čistou optiku. Ale samozřejmě úplně se tomu nevyhnete, to je jasné. Konstruktivní kritiku přijímám, nemám s ní problém. Vlastně vás i posouvá dopředu,“ pokračuje. Před příchodem do Viktorky jsem věděl, do čeho jdu. Jsem v klubu se skvělým zázemím, fanoušky, velkými úspěchy. To znamená větší drobnohled,“ zhodnotil pro fcviktoria.cz.

iZdroj fotografie: Reuters
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Plzeň může nepříznivý stav sezóny změnit již v neděli. Stadion Na Lietavce nabídne úvodní jarní duel proti předposlední Příbrami. Viktoriáni se v lednu utkají i s nováčkem z Pardubic a ostravským Baníkem. Pomoci ke vzestupu modročervených barev by měla i nejvýraznější zimní posila – exolomoucký záložník Šimon Falta. Z hostování se pak vrátili i mladí talenti Pavel Šulc nebo Lukáš Matějka.

„Jsem za něj rád. Zajímavý hráč, po technické stránce i po stránce běžeckých parametrů a lidských hodnot. Věříme, že bude přínosem, rychle se etabluje v týmu. Je prověřený českou ligou, zkušený,“ prozradil pro fcviktoria.cz Guľa na adresu Falty. Těší se i na návrat Pavla Šulce, který podle něj fotbalově dospěl. „Zjistil a porovnal si, co mu může Viktorka nabídnout za zázemí než jiný klub. Přišel úplně jinak nastavený než před rokem,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?