Kouč Manchesteru City Pep Guardiola překvapil vyjádřením o Messim

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přestup desetiletí se blíží. Příchod Lionela Messiho do Manchesteru City dostává reálné obrysy poté, co na Etihad Stadium prodloužil smlouvu kouč Pep Guardiola. Španělský stratég, který má s argentinským útočníkem nadstandartní vztahy, podepsal ve čtvrtek nový kontrakt, kterým se zavázal pokračovat na lavičce Citizens až do léta 2023. Podle britských médií je tak přestup na spadnutí.

Jak jsme nedávno informovali, Lionel Messi měl pro přestup do anglického velkoklubu dvě zásadní podmínky. Žádal prodloužení kontraktu právě Pepa Guardioly, pod kterým v dresu Barcelony získal jak tři mistrovské tituly, tak dvakrát i ušatý pohár nejprestižnější klubové soutěže Ligy mistrů. Dále pak pokračování svého spoluhráče z reprezentace Sergia Agüera v dresu Manchesteru City.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jeden z jeho požadavků je tedy splněn, na druhém – podle britských médií – budou obě strany intenzivně pracovat. Na páteční tiskové konferenci však Guardiola přiznal, že si přeje, aby Messi ukončil kariéru právě v Barceloně.

„Je to hráč Barcelony, pokud se ptáte na můj názor, já jsem Barceloně ohromně vděčný za všechno, co pro mne udělala – jak v akademii, tak jako pro hráče, stejně jako pro manažera. Dali mi naprosto všechno, i proto mu přeju, aby právě tam ukončil svou kariéru,“ řekl.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Rád bych to viděl, skutečně si to přeju, už jsem to říkal asi tisíckrát. Rád bych jako fanoušek Barcelony viděl, jak tam zakončí kariéru. Netuším, co se mu právě honí v hlavě, ale nyní je hráčem Barcelony a přestupové okno začíná v červnu,“ dodal.

Messi v katalánském velkoklubu působí od mládežnického věku. Z tamní akademie La Masia se postupně propracoval ke stežejní postavě úspěchů španělského celku v minulých dvou dekádách. Za Barcelonu odehrál napříč soutěžemi 741 utkání, ve kterých zaznamenal 640 branek a 282 asistencí.