Kouč Jablonce Horejš otevřeně o ambicích, přestupech a herním stylu. Jaký úkol mu dal šéf klubu Pelta?

První sezónu na lavičce fotbalového Jablonce má před sebou progresivní trenér David Horejš. O svých ambicích na severu Čech nyní otevřeně promluvil na tiskové konferenci.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Rychlý přechod do útočné fáze, atraktivní fotbal a důvěra v mládí. Právě to jsou pilíře nového trenéra Jablonce Davida Horejše, který klub v létě převzal po konci kouče Petra Rady. Severočeši získali v tomto přestupovém okně zajímavá jména, která je pasují do role jednoho z černých koní letošního ročníku. „Fotbal je o rychlosti. Přivedli jsme hráče, kteří jsou na tom pohybově velice dobře, jako třeba Sejk, Polidar nebo Šulc,“ nastínil na tiskové konferenci Horejš.

Chceme předvádět hru, která se bude lidem líbit. Fotbal je o přechodové fázi při ztrátě míče a po zisku míče. V obou těchto věcech chci, abychom byli precizní. Sám mám rád rychlý fotbal a doufám, že to budeme předvádět,“ dodává Horejš s tím, že na startu ligového ročníku musí postrádat několik zkušených opor. Mimo hru je minimálně na nadcházející dva týdny křídelník Tomáš Malínský, stále není jasný ani stav útočníka Jana Chramosty.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Má podvrknutý kotník, ve středu půjde ještě na magnetickou rezonanci. Věřím ale, že u nás zůstane. Loni dal sedm gólů a na další nahrál a my se takových hráčů rozhodně nechceme zbavovat. Nejsme v situaci, kdy bychom takového útočníka mohli pouštět,“ doplňuje s tím, že z tréninkového rytmu vypadli z důvodu nemoci také Dominik Pleštil, Michal Černák a Vladimir Jovović. „V plném tréninku už je ale i Miloš Kratochvíl,“ upřesnil.

Pelta stanovil jasný cíl

Šéf klubu Miroslav Pelta podle Horejše stanovil jasné cíle. „Dostal jsem od něj za úkol vyhrávat, to ho zajímá prý každou neděli,“ přiznal s úsměvem. „Osobně nerad říkám umístění, protože před sezónou neznám ještě sílu ostatních týmů, těžko se to posuzuje. Ale nechci vypadat jako alibista. Jablonec by měl mít a má ambice. Máme je já i hráči. Chceme, aby naše hra dobře vypadala, dalo se na to koukat, přineslo to body a nějaké umístění,“ pokračuje.

Podle pětačtyřicetiletého stratéga je jasným cílem překonání loňského třináctého místa a návrat do první poloviny tabulky. „Jablonec vrátit tam, kde byl zvyklý být,“ konstatoval. Konkrétnější byl ohledně cílů zkušený kapitán Tomáš Hübschmann. „Já bych to viděl asi jako každý rok, byť přišly nějaké změny, měli bychom se pohybovat v první šestce,“ zakončil.

Dokáže Jablonec vybojovat účast v elitní nadstavbové skupině?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články