Kouč Hradce Králové Koubek: Sedmé místo jsme nečekali. Máme týmovou chemii

Nováček z Hradce Králové okouzlil českou nejvyšší soutěž. Východočeši se po vrátili mezi elitu po čtyřech sezónách a po posledním podzimním kole mají nakročeno k senzačnímu výsledku.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Musím přiznat, že jsme nečekali, že budeme v takových pozicích, v jakých jsme,“ zhodnotil pro klubový web podzimní výsledek nováčka z Hradce Králové kouč Miroslav Koubek. Mužstvo pod vedením sedmdesátiletého stratéga nasbíralo pětadvacet bodů a přezimuje na senzační sedmé příčce pouhý bod od skupiny o titul. „Jsem příjemně překvapený z práce s mužstvem, i když jsem o něm od začátku věděl, že je dobré,“ uvedl.

Má v sobě zkušenost, slušnou hráčskou kvalitu, a především týmovou chemii. To bylo patrné od první chvíle, kdy jsem sem přišel,“ doplňuje Koubek s tím, že hlavní silou mužstva byla svědomitost a profesionálnost hráčů. „To jsou základní atributy úspěchu. V útočných pozicích máme dovednost, takže dokážeme udeřit, a podařilo se nám nastavit mužstvo takticky. Dá si říct, je ukázněné,“ dodal na klubovém webu s tím, že v mužstvu je i dobrá chemie.

iZdroj fotografie: Město Hradec Králové, vizualizace: Tomáš Vymetálek Arch.

Přesto je podle bývalého kouče ostravského Baníku, Viktorie Plzeň nebo pražské Slavie stále co zlepšovat. „Máme spoustu deficitů po herní stránce – řeknu třeba v držení míče, které máme nejnižší v lize. Hrajeme proto pragmatický fotbal, ve kterém není držení míče nejpodstatnější,“ míní. „Když má mužstvo vysoké držení míče, dokáže si třeba oddychnout. Tyhle ukazatele nám každopádně ukazují, abychom byli pokorní. Važme si svého mužstva, ale absolutní úroveň je jinde,“ řekl.

Jedinou kaňkou na úspěchu královéhradeckého celku je tak stadion – své domácí zápasy totiž Votroci hrají v mladoboleslavské Lokotrans aréně. Přesto jsou přípravy na stavbu stánku za více než půl miliardy korun v plném proudu a nadšení z fotbalu povzbuzují Koubkovi svěřenci také skvělými výkony proti velkým týmům. Na podzim obrali o body jak plzeňskou Viktorii, tak ostravský Baník a naposledy potrápili i Spartu.

Zdroj: FC Hradec Králové, HKCity

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“