Kouč Conte o ambicích Interu Milán: Musím být osinou v zadku – SportyŽivě

Kouč Conte o ambicích Interu Milán: Musím být osinou v zadku

                   

Jedenáct let. Tak dlouho milánské Internazionale nevyhrálo italskou nejvyšší soutěž, v současnosti je však ukončené této série blíže než kdy dříve. Po třiadvaceti kolech vede tabulku Serie A, nad druhým městským rivalem AC má navíc již čtyřbodový náskok. Jak přiznal v rozhovoru pro italský deník Il Corriere Della Sera kouč Antonio Conte, motorem úspěchu je tlak, který na hráče vytváří.
„Vždy, když o mě lidé mluví, přijde nějaké ale. Říkají: ‚On je dobrý trenér, ale…‘ a právě to ale mě samotného povzbuzuje,“ prohlásil Conte, který v minulosti trénoval i Chelsea, italský národní tým nebo Juventus, ve kterém působil i jako hráč. „Fotbal je moje vášeň. Když jsem ukončil kariéru jako fotbalista, začínal jsem z ničeho v Arezzu. Jako fotbalista jsem vyhrál všechno, ale trenér Conte byl nikdo,“ pokračuje.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Spousta fotbalistů si myslí, že pokud hráli ve velkých klubech mohou být trenéru, ale je to jinak. Aktuálně jsem připravenější víc, než kdy dřív, díky mým zkušenostem. Dostával jsem rady, ať do Interu nechodím, ale mám rád výzvy a tahle výzva je v mé kariéře nejtěžší,“ přiznává. V loňské sezóně, kdy Inter Milán přebíral, mu mistrovský titul uniknul jen o bod, letos jeho svěřenci dokonce soutěž průběžně vedou.

Podle Conteho je vše podmíněno tlakem, který je na hvězdy vyvíjen. „Je náročné změnit mentální čip. Když jste dekádu nevyhráli, nějak podvědomě si na to zvyknete, hledáte omluvy, viníte navzájem ostatní a nevidíte své chyby nebo věci, které vás limitují. Tím se ničí celé prostředí, proto je nutno pracovat nejen na hráčích, ale na celém sektoru. Takže musíte zvýšit tlak a být osinou v zadku,“ dodává emotivní kouč.

iLautaro Martínez (vpravo) v souboji se Sergiem Ramosem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„To je rozdíl mezi vítězstvím a poklidným žitím. Když jdu do nějakého klubu, jsem připraven odevzdat celé tělo i duši. Jsem vášnivý a právě ta vášeň tvoří rozdíly, je nakažlivá. Pokud cítíte pocit sounáležitosti, dáváte ze sebe na hřišti více. Nevím, jestli vyhrajeme, ale uděláme pro to absolutně vše,“ burcuje Conte na stránkách italského deníku.

Zda se Interu skutečně po dekádě podaří získat mistrovský titul je však stále otazníkem. Další krůček k úspěchu mohou fotbalisté Nerazzurri udělat již dnes, kdy je v domácím prostředí čeká souboj s Janovem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 228 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Zastaví váš automobil uprostřed cesty, pokud vám náhle dojde AdBlue kapalina?
ArmádníZpravodaj.cz
Saddam Husajn pohřbil do písku vlastní letectvo. Vojenská lest, nebo jen diktátorská paranoia?
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte