Kouč Conte o ambicích Interu Milán: Musím být osinou v zadku

                   

Jedenáct let. Tak dlouho milánské Internazionale nevyhrálo italskou nejvyšší soutěž, v současnosti je však ukončené této série blíže než kdy dříve. Po třiadvaceti kolech vede tabulku Serie A, nad druhým městským rivalem AC má navíc již čtyřbodový náskok. Jak přiznal v rozhovoru pro italský deník Il Corriere Della Sera kouč Antonio Conte, motorem úspěchu je tlak, který na hráče vytváří.

„Vždy, když o mě lidé mluví, přijde nějaké ale. Říkají: ‚On je dobrý trenér, ale…‘ a právě to ale mě samotného povzbuzuje,“ prohlásil Conte, který v minulosti trénoval i Chelsea, italský národní tým nebo Juventus, ve kterém působil i jako hráč. „Fotbal je moje vášeň. Když jsem ukončil kariéru jako fotbalista, začínal jsem z ničeho v Arezzu. Jako fotbalista jsem vyhrál všechno, ale trenér Conte byl nikdo,“ pokračuje.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Spousta fotbalistů si myslí, že pokud hráli ve velkých klubech mohou být trenéru, ale je to jinak. Aktuálně jsem připravenější víc, než kdy dřív, díky mým zkušenostem. Dostával jsem rady, ať do Interu nechodím, ale mám rád výzvy a tahle výzva je v mé kariéře nejtěžší,“ přiznává. V loňské sezóně, kdy Inter Milán přebíral, mu mistrovský titul uniknul jen o bod, letos jeho svěřenci dokonce soutěž průběžně vedou.

Podle Conteho je vše podmíněno tlakem, který je na hvězdy vyvíjen. „Je náročné změnit mentální čip. Když jste dekádu nevyhráli, nějak podvědomě si na to zvyknete, hledáte omluvy, viníte navzájem ostatní a nevidíte své chyby nebo věci, které vás limitují. Tím se ničí celé prostředí, proto je nutno pracovat nejen na hráčích, ale na celém sektoru. Takže musíte zvýšit tlak a být osinou v zadku,“ dodává emotivní kouč.

iZdroj fotografie: Reuters
Lautaro Martínez (vpravo) v souboji se Sergiem Ramosem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„To je rozdíl mezi vítězstvím a poklidným žitím. Když jdu do nějakého klubu, jsem připraven odevzdat celé tělo i duši. Jsem vášnivý a právě ta vášeň tvoří rozdíly, je nakažlivá. Pokud cítíte pocit sounáležitosti, dáváte ze sebe na hřišti více. Nevím, jestli vyhrajeme, ale uděláme pro to absolutně vše,“ burcuje Conte na stránkách italského deníku.

Zda se Interu skutečně po dekádě podaří získat mistrovský titul je však stále otazníkem. Další krůček k úspěchu mohou fotbalisté Nerazzurri udělat již dnes, kdy je v domácím prostředí čeká souboj s Janovem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund