Kouč Barcelony vnímá remízu v Lize mistrů jako úspěch

i Foto: fcbarcelonanoticias.com
                   

Quique Setién, jenž převzal slavné mužstvo Barcelony po odvolaném Ernestu Valverdem, má za sebou premiérové utkání v rámci prestižní Ligy mistrů. Jeho svěřenci nastoupili proti dobře organizovanému týmu Neapole a přestože většinu zápasu měli pod kontrolou, nakonec si z horké italské půdy odvezli pouze jeden bod za remízu 1:1. Španělský kouč na tiskové konferenci po zápase sdělil, že červená karta pro Arturo Vidala byla moc přísná. Dále pak označil nerozhodný stav za úspěch. Tím pobouřil značnou část fanoušků, kterým dochází trpělivost.

Tristní počet střeleckých pokusů, trenér přesto chválil

Barcelona odjížděla do Neapole s jasným cílem – uhrát dobrý výsledek. To se jí však podařilo jen napůl. Italského soupeře sice přehrála z hlediska procentuálního držení míče (64 ku 36), nicméně ve střeleckých statistikách jednoznačně pohořela. Branku soupeře ohrozila pouze jednou. Neapol utkání zvládla takticky, organizovaně bránila a nepouštěla hvězdy typu Lionel Messi do žádných větších akcí. I proto trenér katalánského klubu Quique Setién na tiskové konferenci pronesl, že je s konečným výsledkem spokojený:

„Určitě je to pro nás dobrý výsledek. Většinu zápasu jsme jednoznačně dominovali, ale tak dobře organizovanou obranu Neapole prostě nešlo prolomit. Chyběla nám produktivita, naopak se nám ale dařilo odrážet jejich protiútoky. Bylo to opravdu těžké utkání a hráčům k výsledku gratuluji. Proti defenzivně hrajícím týmům nicméně musíme být mnohem důraznější. To je však otázka trpělivosti a času.“

Tato slova mnoho fanoušků Barcelony namíchla. Lidé totiž na samém počátku Setiénova angažmá věřili, že se do klubu vrací ten styl fotbalu, díky němuž tým v minulých letech pod vedením Pepa Guardioly vládl světu. Pak ovšem přišla sprcha v podobě nevyrovnaných výkonů a veškeré kouzlo se jakoby vypařilo. Barcelona sice vyhrála všech posledních sedm zápasů a vrátila se na čelo La Ligy, nicméně nutno podotknout, že v drtivé většina případů nastoupila proti výrazně slabším soupeřům, uhrála těsná vítězství a když došlo na měření sil s někým kvalitnějším, fatálně propadla.

Do odvetného zápasu bez dvou opor

Quique Setién věří, že v odvetném utkání s Neapolí jeho svěřenci zvítězí. Není podle něj pravděpodobné, aby se italský celek dokázal na Nou Campu tak dlouho bránit. Kouč se každopádně bude muset obejít bez dvou hvězdných záložníků Sergia Busquetse a Arturo Vidala, kteří jinak patří do základní sestavy. Oba dva se v duelu vykartovali, Vidal navíc ze hřiště odcházel předčasně. Jednu žlutou kartu viděl po faulu na Maria Ruie, druhou obdržel po následných protestech a snaze vyříkat si se soupeřem všechny spory v těsné blízkosti.

Quique Setién incident dost dobře neviděl, i tak ovšem míní, že vyloučení Vidala bylo nepřiměřené:

„Neviděl jsem, k čemu přesně došlo, ale rozhodčí byl pravděpodobně poněkud přísný. Žlutá karta za faul je zcela v pořádku, ta druhá už ale byla moc. Vidal je temperamentní a do podobných střetů se proto dostává naprosto běžně. Mrzí nás, že takto důležitý hráč do odvetného duelu nezasáhne, musíme se jej pokusit nahradit.“

Foto: fcbarcelonanoticias.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články