Konec významné éry. Sergio Ramos odchází z Real Madrid, klub s ním neprodloužil smlouvu

                   

Patřil k nejvýraznějším postavám Realu Madrid poslední dekády, jako kapitán navíc pozvedl nad hlavu čtyři trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Po šestnácti letech však pětatřicetiletý Sergio Ramos opouští Santiágo Bérnabeu a stane se volným hráčem.
První věcí, kterou chci říct, je, že jsem nikdy nechtěl odejít. Chtěl jsem zůstat tady,“ prohlásil Ramos na tiskové konferenci, na které mu poděkoval i šéf klubu Florentino Pérez. „Klub mi nabídl možnost prodloužení mé smlouvy, ale kvůli koronavirové situaci jsme to nechali uležet. Potom mi klub nabídnul roční smlouvu se snížením platu. Musím říci, že v tom nebyl ekonomicky žádný problém,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Během posledních jednání o smlouvě jsem přijal roční nabídku, ale byl jsem informován, že už není k dispozici a vypršela,“ prohlásil stoper, který přestoupil do Realu Madrid ze Sevilly v létě 2005 za 27 miliónů eur (687 miliónů korun) a odehrál za Bílý balet 671 utkání napříč soutěžemi. Podle Ramose byl tehdejší přestup nejlepším obdobím a tehdejšího přestupu nelituje.

Bylo to nejúžasnější období mého života. Pokud jde o mě, ještě to neskončilo. Podepsal bych tisíckrát znova. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí mého života,“ pokračuje a dodává, že jeho čas v bílém dresu nekončí. „To není sbohem, ale adieu, protože dříve nebo později se vrátím,“ uvedl pětatřicetiletý stoper, o kterého má podle španělského deníku AS zájem jak mateřská Sevilla, tak francouzský Paris Saint-Germain.

izdroj fotografie: Depositphotos

„Nikdy jsme nepřemýšleli o žádném jiném klubu. Od ledna, kdy jsem byl na trhu, jsme měli několik hovorů. Ale nikdy jsme nepřemýšleli o odchodu z Madridu. Nyní se začínáme porozhlížet, co by bylo dobrou volbou,“ míní. Podle Ramose však zatím není připravena žádná nabídka. „Sevilla je další klub v mém srdci, kde jsem se měl skvěle, ale v tuto chvíli není na stole nic o návratu,“ uvedl.

Doplnil také, že možný přestup do celku jednoho z největšího rivala je nemyslitelný. „Co se týče Barcelony, tak to je nemožné. Sergia Ramose v dresu Barcelony nikdy neuvidíte,“ pokračuje. „Jsem jedním z těch lidí, kteří se rádi nechají definovat ostatními. Kdybych měl použít jedno slovo, byla by to věrnost. Dal jsem svou duši pro tento klub,“ zakončil svůj proslov před novináři.

Ramos v dresu Bílého baletu získal mimo čtyři triumfy v Lize mistrů i pět mistrovských titulů, dvakrát pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze španělského poháru. Třikrát se radoval ze zisku jak španělského superpoháru, tak Superpoháru UEFA. Čtyřikrát navíc dovedl svůj tým i k vítězství na Mistrovství světa klubů.

zdroj: AS.com, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 252 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?