Konec Pavlenky v Brémách? Českému gólmanovi se nedaří, navíc se zranil. Trenér Werderu k tomu řekl své

Českému reprezentantovi se nedaří a navíc se zranil. Jiřího Pavlenku brzy čekají jednání o nové smlouvě, pokud ho tedy v Brémách budou chtít. Nebo se rozhodne gólman po sedmi letech pro změnu dresu?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Branku Werderu Brémy hájí Jiří Pavlenka již sedmou sezonu. Za zelenobílé odchytal úctyhodných 221 zápasů. Minimálně v utkání s Dortmundem ale gólmanská jednička týmu chybět. Českou reprezentaci jedenatřicetiletý brankář opustil předčasně, kvůli zranění. „Není to vážné zranění, které by Pavlase vyřadilo na dlouho. Ale je nepříjemné, že chybí,“ řekl pro Weser Kurier trenér Brém Ole Werner. O co tedy jde? Podle všeho Pavelku trápí přitahovač stehenního svalu.

Pět porážek v sedmi zápasech

V uplynulé sezoně skončil Werder třináctý, o záchranu ale bojoval až do závěrečného kola. Ani v té letošní se Brémám nijak zvlášť nedaří. Pět porážek ze sedmi kol je toho jasným důkazem. Čtyři inkasované góly od Bayernu člověk pochopí, jenže Pavlenka dostal stejnou porci od Heidenheimu nebo Darmstadtu a třikrát inkasoval před reprezentační přestávkou doma od Hoffenheimu. Vše samozřejmě nejde za českým brankářem, ale není žádným tajemstvím, že mu letos nedaří například tak jako v minulém ročníku. Podle očekávaných inkasovaných gólů je pátý nejhorší z celé Bundesligy (-3,05 – měl dostat o tři góly méně).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výmluvný je i fakt, že Jiří Pavlenka chybí v TOP10 gólmanů ve většině podstatných statistik. V loňské sezoně Bundesligy třeba měl druhý nejvyšší počet zneškodněných šancí. Nyní se dělí o 8.-11. místo. A to nevynechal ani minutu. Místo zraněného českého reprezentanta se do branky Werderu postaví Michael Zetterer. „V něm máme velmi dobrou náhradu,“ dodal kouč.

Zůstat, nebo jít?

Po letošním ročníku končí Pavlenkovi v Brémách smlouva a v nejbližší době se rozběhnou jednání o možném prodloužení spolupráce. Co když se Werderu začne dařit bez zraněného gólmana? Čech se tak může snadno dostat do svízelné situace. Pravda, Zetterer, který má na kontě jen dva Bundesligové zápasy ho zřejmě o místo nepřipraví. Každopádně pokud by se Pavlenka nedohodl do konce kalendářního roku na nové smlouvě se současným zaměstnavatelem, od ledna může začít vyjednávat s jinými kluby.

Má Jiří Pavlenka i nadále zastávat pozici jedničky v české reprezentaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články