Konec legendy. Útočník Manchesteru City po sezóně odejde, klub mu chce postavit sochu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pět ligových pohárů, čtyři mistrovské tituly i FA Cup. Manchester City v uplynulé dekádě získal celkem třináct titulů, pod které se tučným písmem podepsal i argentinský útočník Sergio Aguero.

Pro nejlepšího střelce v historii klubu však bude letošní sezóna na Emirates tou poslední. Vedení Citizens oznámilo, že s argentinským reprezentantem neprodlouží smlouvu a ten si tak musí v létě hledat nové angažmá.

„To, co Sergio dal Manchesteru City v posledních deseti letech se nedá dostatečně vyjádřit slovy. Stal se legendou, která bude nesmazatelně vyryta do paměti všech, kteří tento klub milují i všech, kteří milují fotbal,“ prohlásil předseda klubu Khaldoon Al Mubarak v prohlášení. Zároveň doplnil, že právě podobizna kanonýra, který na Etihad Stadium přišel v roce 2011 z Atlética Madrid, v blízkosti stadionu zůstane – klub plánuje vytesat sochu tria legend minulých let. Na té se mimo Aguera objeví i Vincent Kompany a David Silva.

„Zůstává ve mně obrovský pocit uspokojení a hrdosti, že jsem hrál za Manchester City celých deset sezón – což je dnes pro profesionálního hráče neobvyklé,“ prohlásil Aguero na svém Instagramu. „Deset sezón plné velkých úspěchů, během nichž jsem se mohl stát nejlepším historickým střelcem a vytvořit si nezničitelné pouto se všemi, kteří milují tento klub – s lidmi, kteří budou vždy v mém srdci,“ pokračuje.

Rodák z argentinského Buenos Aires odehrál za Sky Blues napříč soutěžemi téměř 390 utkání, ve kterých zaznamenal úctyhodných 257 branek. Jeho nejlegendárnější trefou je bezpochyby gól, která vstřelil proti Queens Park Rangers v květnu 2012. Vítěznou trefou z 94. minuty rozhodl o zisku historicky prvního titulu v novodobé historii nad rivalem z Manchesteru United.

Přidá i vítězství v Lize mistrů?

Sezóna Citizens však ještě nekončí. Svěřenci Pepa Guardioly stále bojují na všech frontách – aktuálně vedou Premier League, čeká je finále ligového poháru a postupují i v Lize mistrů a FA Cupu. „Pokud jde o mě, budu i nadále po zbytek sezóny dávat maximum, abych získal více titulů a přinesl více radosti fanouškům. Poté začne nová etapa s novými výzvami a já jsem plně připraven čelit jim se stejnou vášní a profesionalitou, které jsem vždy věnoval pokračování v soutěžení na nejvyšší úrovni,“ zakončil Aguero.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články