Konec kalamity. Do národního týmu se vracejí ostřílené hvězdy, překvapení je mezi brankáři – SportyŽivě

Konec kalamity. Do národního týmu se vracejí ostřílené hvězdy, překvapení je mezi brankáři

Česká reprezentace pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého oznámila nominaci na blížící se utkání kvalifikace mistrovství světa. Do kádru se vrací řada zkušených opor, překvapením je pak nominace jednoho z brankářů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Téměř dva měsíce čekal na svou šanci mezi třemi tyčemi pražské Slavie brankář Aleš Mandous. Po zranění stálé jedničky sešívaných Ondřeje Koláře však chytil šanci za pačesy a o svých kvalitách přesvědčil nejen fanoušky a trenéry, ale i reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Ten ho proto spolu s Tomášem Vaclíkem a Jindřichem Staňkem nyní povolal do výběru národního týmu.
Do nominace se pak vracejí i zranění nebo potrestaní hráči, kteří nemohli nastoupit na předchozím reprezentačním srazu. Trenérský štáb se tak nyní může opřít o výkony Jana Bořila, Ondřeje Čelůstky, Filipa Nováka, Lukáše Masopusta nebo Petra Ševčíka. Výrazným posílením je i návrat aktuálně neproduktivnějšího hráče českého výběru Patrika Schicka.


iZdroj fotografie: Reuters

V září to byla taková kalamita,“ prohlásil na tiskové konferenci Šilhavý. „Ze zdravotních a dalších důvodů jsme nemohli počítat s více než dvaceti hráči. Teď byla situace přeci jen příznivější, i když mimo je stále docela dost hráčů,“ dodává s tím, že k mužstvu by se mohl v nadcházejících dnech připojit také stoper pražské Slavie Ondřej Kúdela, který se vrací po trestu a zranění do plné zátěže.

Je to složité, protože dlouho nehrál. Aktuálně ještě nenastoupil, uvidíme. Slavii čeká derby a ještě pohárový zápas a proto je Ondra jen mezi náhradníky a domluvíme se s ním poté. Může být donominovaný byť by nás jelo o jednoho více,“ míní Šilhavý před prvním utkáním, které se odehraje příští pátek v pražském Edenu, kde jeho svěřenci přivítají Wales. O tři dny později se pak Češi utkají s Běloruskem na neutrální půdě v ruské Kazani.

Jak v zápase proti Walesu, tak proti Bělorusku musíme pomýšlet na vítězství. V září nám chyběly góly, i když do šancí jsme se dostávali. S hráči, kteří se po zranění vracejí v čele s Patrikem Schickem, bychom v ofenzivě měli být silnější. Chceme vykročit za druhým místem ve skupině,“ burcuje Šilhavý.


iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 355 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit