Konec Ernesta Velverdeho mají údajně na svědomí sami fotbalisté

i Foto: fcbarcelonanoticias.com
                   

Ačkoli se Barcelona pod novým koučem Quique Setiénem herně i výsledkově zvedla, atmosféra uvnitř klubu má k pohodě a klidu rozhodně daleko. Sportovní ředitel Eric Abidal totiž v jednom z rozhovorů pro španělská média pronesl, že odchod Ernesta Valverdeho si vydupali sami hráči, kteří pod ním odmítali pořádně pracovat. Hvězdní fotbalisté v čele s Lionelem Messim se proti tomuto tvrzení striktně ohradili a vyzvali Abidala, aby jmenoval konkrétní potížisty. K tomu ale zatím nedošlo.

Ernesto Valverde se pakoval kvůli sérii neúspěchů

Pět prohraných zápasů z pěti možných stáli Ernesta Valverdeho na začátku ledna teplé místečko v Barceloně. Hned po něm nastoupil do funkce Quique Setién a i když nebyl první volbou vedení klubu, v nové roli si zatím vede poměrně dobře. Sportovní ředitel klubu Eric Abidal v jednom z posledních rozhovorů pronesl, že nápad na výměnu hlavního kouče se nezrodil ze dne na den, ale byl výsledkem dlouhodobých rozporů mezi Valverdem a jeho hráči:

„Možnou výměnu trenéra jsme řešili již v průběhu léta. Prezident klubu se nakonec rozhodl prodloužit kontrakt s Valverdem a my to akceptovali, šlo o rozhodnutí celého představenstva. Jenže poměrně brzy jsme zjistili, že problém netkví ve špatných výsledcích, ale ve vztazích uvnitř hlavního mužstva. I když není lehké učinit takové rozhodnutí, po El Clásicu jsme začali pracovat na trenérově odvolání.“

Lionel Messi s Abidalem nesouhlasí, veřejně se ohradil

Bezprostředně poté, co někdejší fotbalový obránce, který před časem úspěšně porazil rakovinu, vyřkl slova o údajných neshodách mezi hráči a trenérem, spustila se řetězová reakce všech slavných osobností v kádru Barcelony. Hlavní slovo si pak dle předpokladů vzal argentinský útočník Lionel Messi, jenž je dlouhá léta srdcem klubu:

„Muž, který je zodpovědný za sportovní stránku klubu prohlásí, že hodně hráčů pod vedením Valverdeho bylo nespokojených? Upřímně takové řeči nehodlám podporovat. Fotbalisté jsou zodpovědní za dění na hřišti a když se týmu nedaří, jako první musejí vzít vinu na sebe. Lidé ze sportovního vedení zase odpovídají za svá rozhodnutí, přesně podle klubové hierarchie. Eric by měl buďto přijít s konkrétními jmény a nebo nepoškozovat pověst nás všech výroky, které nejsou pravdivé.“

Spojení Lionela Messiho a Barcelony se možná chýlí ke konci

Pro Barcelonu je naprosto nezbytné, aby se její největší hvězda cítila komfortně. Jenže to se v poslední době příliš nedaří. Lionel Messi v létě toužil po příchodu Neymara, jenže přestup nedopadl. Přál si vlastně jakoukoli posilu do útoku, jenže vedení mu nevyšlo vstříc. Ani jednání s Xavim jako potenciálním koučem neskončila happyendem. Vyvstává proto otázka, jestli Argentinec prodlouží smlouvu, která mu začátkem blížícího se léta končí.

Foto: fcbarcelonanoticias.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články