Našla Kometa spasitele? Krizi má ukončit bronzový reprezentant

Trápení Komety Brno nekončí ani pod novým trenérem. Jihomoravský celek se nyní pokusí pozvednout slovenský reprezentant, který naposledy působil ve Finsku.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Celek s nejhorší formou v celé extralize. Nelichotivým titulem se pyšní brněnská Kometa, která z posledních čtrnácti utkání dokázala zvítězit jen dvakrát. Vedení jihomoravského klubu se proto rozhodlo pro změnu na trenérské lavičce, kde nahradil Martina Pešouta trenérský tandem Patrik Martinec – Jaroslav Modrý. Ani pod vedením zkušených koučů se však Brnu nedaří a pod jejich vedením vyválčilo z pěti zápasů jen tři body.

Vzhledem k vzestupu celků z nižších příček tabulky tak Kometu realisticky čeká těžký boj o záchranu. Aktuálně devátý extraligový celek má 41 bodů s jednobodovým odstupem na Litvínov a Mladou Boleslav. O dva body méně mají České Budějovice a s 39 body jsou na chvostu tabulky Karlovy Vary po boku Kladna. Brno tak potřebuje co nejdříve začít sbírat body, k čemuž by měla pomoci i zvučná posila.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Kometa získala šestadvacetiletého útočníka Kristiána Pospíšila, který strávil uplynulé tři ročníky ve Finsku. Slovenský reprezentant, který loni reprezentoval jak na světovém šampionátu, tak na olympijských hrách, kde získal bronzovou medaili. Nyní se pokusí povzbudit také tápající Jihomoravany. „Jsem vítězným typem hokejisty. Budu do hry dávat všechno, abychom vyhrávali,“ prohlásil na stránkách klubu.

Pospíšil: Chci pomoci k návratu na vítěznou vlnu

Jsem energický hráč, který rád pracuje pro tým. Bojovnost, střelba a hlavně bych rád dával potřebné góly, které mužstvu pomohou,“ zdůraznil Pospíšil, který odstartoval ročník v dresu finské SaiPy. Za tu nasbíral ve 24 utkáních 11 kanadských bodů. „Chtěl jsem vyměnit tým a vyskytla se tato možnost. Jsem rád, že jsem v Brně a budu se snažit pomoct týmu, aby se vrátil na vítěznou vlnu,“ věří.

Extraligovou premiéru by si slovenský útočník mohl připsat již dnes v utkání proti Litvínovu. „Jsem připraven a věřím, že se to povede. Pokud bude vše hotovo, rád v úterý nastoupím. Když to nevyjde, nedá se nic dělat, připravím se na páteční duel v Boleslavi. Mentálně jsem nastaven tak, že v úterý hraju,“ zakončil bývalý hráč švýcarského Davosu, finského Lukka nebo severoamerických týmů Sioux City Musketeers a Orlando Solar Bears.

Dokáže Brno vybojovat účast v play-off nebo sestoupí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články