Sparta získá titul. Pomohou ji čtyři faktory

GLOSA: Ještě před několika měsíci šlo o téměř nemyslitelný scénář. Přesto je pražská Sparta v boji o titul a zcela realisticky jej může získat. Co by ji pomohlo uspět?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ještě v polovině podzimu ztrácela po několika remízách na čelo tabulku řadu bodů a fanoušci zuřili. Sedmibodová ztráta se však během prvních jarních kol dokázala smrštit na pouhé dva body a pražská Sparta je aktuálně jedním z pravděpodobných lídrů boje o titul. Má navíc zdaleka nejlepší formu ze všech ligových celků. V posledních pěti utkání vždy dokázala zvítězit, nasázela 20 branek a zcela realisticky může pomýšlet na triumf.

Letenským by mohlo pomoci hned několik faktorů. Jedním z nich je vhodně načasovaná forma související se ztrátami soupeřů z Plzně a Edenu. Svěřenci trenéra Briana Priskeho se dostali proti papírově slabším soupeřům do střelecké pohody a jejich ofenziva funguje téměř na výbornou. Zdvižený prst v podobě téměř ztraceného utkání ve Zlíně navíc dopadl rovněž výsledkově příznivě a mužstvo se bude lépe koncentrovat i na obranu.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Důležitým faktorem je i osoba trenéra Briana Priskeho. Úsilí dánského stratéga a jeho trenérského štábu přináší ovoce, které je vidět zejména v sehranosti týmu. Zimní posily jako Awer Mabil nebo Dimitrij Kamenovič tak přispěly spíše zvýšením tlaku na stabilní hráče základní sestavy než svými výkony. Současná Sparta totiž stojí na jasné ose týmu a týmová chemie nadále roste.

Z Kuchty je zase kanonýr

Klíčovým je také probuzení kanonýra Jana Kuchty. Ten se po příchodu z Ruska střelecky trápil, a i přes solidní náznaky mu chyběla produktivita. Na jaře však jako by se vrátil šestadvacetiletý bojovník ve skvělé formě. Tu odšpuntoval proti Bohemians, trefil se i proti Jablonci. V posledním týdnu navíc skóroval proti Teplicím a Liberci celkem čtyřikrát. Právě jeho forma a góly budou pro Priskeho mužstvo ve stěžejních momentech ročníků klíčové.

Sparťanský titul je však vydlážděný také úspěchy nad největšími soupeři. Spartu čekají dva zápasy jak proti Slavii, tak proti Plzni, pokud počítáme nadstavbu. A právě v nich musí Letenští ukázat svou kvalitu. Na podzim předvedli proti sešívaným blamáž, naopak proti Západočechům se předvedli ve skvělém světle. Přesto není důvod nevěřit, že Sparta realisticky může po devíti letech získat nejcennější českou trofej.

Získá Sparta mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat