Kolem Patrika Schicka je opět rušno! Kdo další vstoupil do přestupové hry?

                   

O budoucnosti českého útočníka Patrika Schicka se dlouhodobě vedou spory. Ještě koncem minulého ročníku měl v podstatě sbalené kufry a začínal si pomalu hledat nové angažmá, pak ale přišla letní přestávka a s ní přípravné zápasy, v nichž se tuzemskému kanonýrovi poměrně dařilo. Spekulace o odchody do jiného klubu tedy na krátký čas utichly. Nyní jsou ovšem zase v plném proudu, protože trenér AS Řím prý o mladého fotbalistu nestojí! Jeho manažer Pavel Paska odletěl na jednání do Německa. Kdo všechno by Schicka aktuálně rád zlákal do svých řad?

Schick se v AS Řím neprosadil, jinde bude mít větší šanci

Třiadvacetiletý Patrik Schick je jednou z největších raket českého fotbalu současnosti. Od jeho velkolepého přesunu z pražských Bohemians do italské Sampdorie už uplynuly tři roky. Během té doby už stihl celek z Janova opustit a posunout se v kariéře dál prostřednictvím slavného AS Řím, které za něj zaplatilo úctyhodných 38 milionů eur. Po dvou sezónách se ovšem dá říci, že zisk Schicka „Římanům“ nijak zásadně nepomohl. Mladý útočník má aktuálně na kontě pouhých osm branek z osmapadesáti soutěžních duelů. To není příliš lichotivá vizitka, čekalo se od něj mnohem víc. Mnoha členům představenstva proto již dochází trpělivost.

Schick má sice s klubem platnou smlouvu až do roku 2022, nicméně již v průběhu letní přestávky sám uvedl, že si svou budoucností není vůbec jistý. Během července navíc došlo ke změně hlavního trenéra a také sportovního ředitele. Oba dva nebyly Schickově pokračování v AS Řím zrovna dvakrát nakloněni. Zdá se, že přestup je skutečně velice blízko.

Kam by Schick mohl v brzké době zamířit?

Fotbalistův agent Pavel Paska podle posledních informací odcestoval jednat do Německa a právě Schick by měl být hlavním předmětem tohoto snažení. Bundesliga není ve spojení s ním skloňována poprvé. V minulosti se v médiích několikrát objevily zprávy o tom, že bývalého Sparťana loví Borussie Dortmund. Jenže do hry podle všeho vstoupil nový významný klub, o němž nebyla dosud napsána ani řádka! Deník Sky sport Italia na svých webových stránkách uvedl, že jednání Pavla Pasky prý probíhá na půdě Lipska.

Lipsko skončilo v minulé sezóně na třetím místě tamní bundesligy, což by pro Schicka, jenž naposledy dokráčel k šestému místu Serie A, poměrně příjemnou změnou. Sám Paska ovšem zatím odmítá jakékoli konkrétní informace poskytnout. Zatím zvědavým novinářům dělil pouze následující strohou odpověď:

„Můžu k tomu říct jediné: Píše se spousta věcí. Zítra do Říma letím, bude to otevřené do posledního dne.“

Pokud by jednání s Lipskem nakonec padla, nemusí se Schick o následné kroky své kariéry obávat. Útočníka totiž mimo jiné loví také anglický Everton, Olympique Lyon, Olympique de Marseille, Fiorentina, Sampdorie nebo Atalanta Bergamo. Zájem takových klubů by mohl českému želízku v ohni kdejaký fotbalista světové extratřídy jen tiše závidět, co říkáte? Následující dny bude určitě napínavé sledovat, jak přestupové boje nakonec dopadnou. Určitě se ještě máme na co těšit!

Foto: report.az

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články