Kloppova noční můra. Liverpool čeká s rozsáhlou marodkou smrtící program

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Liverpool. V loňské sezóně dominantní celek, kterému se vyhábala dlouhodobá vážná zranění i výkyvy formy, díky čemuž slavil po třiceti letech další mistrovský titul. Svěřenci Jurgena Kloppa se však nyní musí obejít bez řady zraněných opor i výkyvem formy. Přesto, že ve víkendovém utkání Premier League proti Leicestru předvedli excelentní představení, ve středečním klání Ligy mistrů proti Atalantě Bergamo slavit zdaleka nemohli.

Domácím na Alfield Road trvalo téměř 43 minut, než poprvé vystřelili – a v konečném zúčtování ani jeden ze čtyř pokusů Liverpoolu nemířil na bránu. To je pro ofenzivní mašinu, jakou ještě při startu letošního ročníku Reds bezpochyby byli velkou ranou.

Tomáš Souček (v modrém) přihlíží radosti domácích fotbalistů Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Sveřence Jurgena Kloppa sice trápí zranění, avšak do utkání zasáhly téměř všechny ofenzivní hvězdy. Ani Mohammed Salah, Sadio Mané, Divorick Origi, Diego Jota nebo Roberto Firmino však neodkázali ohrozit bránu soupeře a proto si Atalanta odváží cenné tři body.

Boj o hrací časy

Klidné spaní tak určitě nemá kouč Jurgen Klopp. Jeho mužstvo čeká v prosinci hned osm utkání, v rozmezí jen několika málo dnů se Liverpool totiž utká s Fulhamem, Tottenhamem, Crystal Palace, West Bromwichem Albion nebo Newcastlem. Německý stratég si však nedávno postěžoval i na hrací časy. Nejblíže totiž Reds čeká sobotní klání v Brightonu, které bude začínat půlhodinu po poledni tamního času.

Střelec Liverpoolu Roberto Firmino při vyrovnávací trefě. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Nemyslel jsem si, že o tom někdy budu mluvit, ale je potřeba začít mluvit i s BT a Sky (britské sportovní televizní programy vysílající Premier League pozn. red.) protože pokud budeme hrát ve středu a pak v sobotu ve 12:30, nejsem si jistý, jestli dokončíme sezónu s jedenácti hráči do pole,“ uvedl.

Televize to nezajímá, zlobil se Klopp

„Je mi jasné, že televizní kanály to nezajímá a to je ten problém. Dlouhou dobu o tom mluvíme a nic se neděje. Nemluvím jen o Liverpoolu, ale o takřka všech hráčích. Gerard Pique má problém se zraněním kolena, Bukayoko Saka také. Spousta lidí nám teď říká, ať rotujeme kádry, ale jak a s kým? Mám nějáké ofenzivní hráče, ale zbytek jsou děti,“ ví Klopp.