Klopp se vrací k milimetrovému ofsajdu, který stál Liverpool body: Může mi to někdo vysvětlit?

Kurózní ofsajd v anglické Premier League. Sadia Maného dělil od ofsajdového postavení pouhý loket. (zdroj: twitter.com/liverpoolff)

Milimetrový ofsajd zabránil Liverpoolu k zisku tří bodů proti městskému rivalovi z Evertonu. Kontroverzní rozhodnutí videorozhodčího zkritizovala na Twitteru řada expertů, nechápe ho ani kouč Jurgen Klopp. „Viděl jsem ten neuznaný gól a na obrázku poté to vypadalo, že nešlo vůbec o ofsajd. Může mi to někdo vysvětlit?“ řekl německý stratég bezprostředně po utkání Sky Sports.

„Netuším, jak je nastavená ta současná hranice ofsajdu. Ano, měli jsme dneska vyhrát. Chlapci odehráli skvělé utkání proti soupeři s kvalifou a sebevědomím,“ řekl po utkání, ve kterém jeho svěřenci remizovali 2:2, Jurgen Klopp. Samotné rozhodnutí a zásah videorozhodčího do utkání odsoudili na Twitteru nejen bývalý hráči Liverpoolu, ale i řada dalších fotbalových osobností.

„To, jaký gól byl Hendersonovi upřen je ostuda, hra je v troskách. Byl jsem obráncem VARu pro zjevné a fatální chyby, ale notak. Je potřeba změnit pravidlo, tak, aby jakákoliv část vašeho těla mohla být v ofsajdu, pokud nějákou částí těla budete za ofsajdovou čárou. Jednoduché!“ napsal na svůj Twitter bývalý obránce Queens Park Rangers Marc Bircham.

„Mám pocit, že tohle není fotbal. Tyhle rozhodnutí vymyšlené počítačovými programy. VAR tu měl být na opravu těch jasných chyb a ofsajdů, kterého rozhodčí nezvládli. Ne tohoto,“ zdůraznil bývalý golman Manchesteru United Edwin Van Der Sar.

Na rozhodnutí reagoval na Twitteru i bývalý kapitán Liverpoolu Jamie Carrager, který zveřejnil dlouhou řadu smějících se emotikonů. A mimo řadu expertů se ozvala i britská sázková kancelář Paddy Power. Ta se rozhodla po utkání uznat tikety, na kterých byla výhra Liverpoolu za skrečované. Tudíž, pokud jste počítali s vítězstvím Hendersona a spol., vaše sázka bude vrácena v plném rozsahu.

Liverpoolu se tak nepodařilo napravit debakl 7:2, který svěřencům Jurgena Kloppa uštědřila Aston Villa. Ani góly Maného a Salaha nepomohly a Reds tak ztratili další body. Na čelo tabulky, ve kterém se nachází jejich městský rival z Evertonu, tak ztrácí tři body.