Klopp k vyloučení: Ruplo mi v bedně. V tu chvíli jsem to přehnal, což není v pořádku. Co řekl k VAR, obraně a zranění Joty?

Trenér Liverpoolu se po vítězství nad Manchesterem City ohlédl nejen za výkonem Reds, ale rozebral také vyloučení, rozhodnutí VAR nebo zranění Dioga Joty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po vítězství 1:0 nad Manchesterem City trenér Liverpoolu řekl, že proti týmu Pepa Guardioly je k úspěchu potřeba hrát na hranici svých možností. „A to jsme udělali. Bránili jsme nesmírně dobře organizovaným, ale velmi vášnivým způsobem. Zavírali jsme správné prostory, napadali jsme ve správných oblastech. Přesto se Citizens prosazovali. Dostávali se k postranní čáře, stále měli neuvěřitelné množství hráčů v šestnáctce. Ale to, jak jsme bránili pokutové území, a zejména malé vápno, bylo naprosto výjimečné. Byl to od všech kluků špičkový výkon,“ chválil defenzivu Jürgen Klopp.

Červená je moje chyba, ví Klopp

Emotivní kouč musel závěr zápasu sledovat z tribuny. Poté, co zblízka křičel na pomezního, byl v 86. minutě vyloučen. K situaci se pochopitelně vrátil na tiskové konferenci. Samozřejmě, červená karta je moje chyba. V tu chvíli jsem to přehnal, což není v pořádku. Ruplo mi v bedně. Nejsem na to pyšný, ale stalo se to. Když se podíváte zpětně na fotky – sám vím už 55 let, že to, jak vypadám v těchto chvílích, už stojí za červenou kartu,“ omlouval se trenér Liverpoolu.

iZdroj fotografie: FC Liverpool

Hodně emocí vzbudila také situace z 53. minuty, kdy skóroval Foden, ale po zhlédnutí videa rozhodčí gól neuznal kvůli předcházejícímu faulu Haalanda. „Teď jsem slyšel, že lidé říkali, že to byl Anfield, kdo učinil rozhodnutí VAR. Byl to faul na Fabinha [před gólem Fodena], myslím, že na tom se shodneme. Nestačí snad někoho stáhnout k zemi? okomentoval jeden ze zásadních momentů Klopp.

Milner proti Fodenovi? Byl neuvěřitelný

Pro defenzivu měl Jürgen Klopp jen slova chvály. Na kraj obrany překvapivě postavil Jamese Milnera. „Jsem si jistý, že před zápasem si spousta lidí myslela: „Aha, James Milner proti Philu Fodenovi?“ Způsob, jakým ale James hrál, byl naprosto neuvěřitelný,“ uvedl trenér, který vyzdvihl i výkon Joea Gomeze. „Pro Joeyho je skvělé, že může ukázat, jaký je hráč. Vynikající talent a samozřejmě může hrát na různých pozicích. Dnes to byl senzační, vyzrálý výkon společně s Virgilem a oběma obránci. Byl to určitě nejlepší zápas naší obranné řady v této sezóně,“ těší Kloppa.

Kromě obrany kouč Liverpoolu vyzdvihl i Mohameda Salaha. „Odehrál výjimečný zápas. Skvělý, naprosto špičkový výkon,“ podotkl na adresu jediného střelce. Neděle ale nepřinesla Kloppovi jen radost, v bitvě s Manchesterm City se zranil Diogo Jota. „Kéž bych o tom nemusel mluvit. Viděl jsem, že když šel k zemi, a nebylo tam moc kontaktu, někdo ho kopl do nohy a možná se sval přetáhl. Cítil to okamžitě a teď musíme počkat, jak moc je to zlé,“ potvrdil trenér zdravotní trable Joty.

Měl platit Fodenův gól?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články