Klíčový muž může opustit Slavii, Nezmarův konec se blíží

Foto: alchetron.com

Sešívaní momentálně nabírají síly na soustředění ve Španělsku, uvnitř jejich milovaného klubu na domácím poli je však pořádně rušno. Jan Nezmar, který ve Vršovicích působí na postu sportovního ředitele a podepsal se pod mnoha úspěšnými přestupy, už má podle zákulisních zdrojů napůl sbalené kufry. Důvodem jsou neutichající sváry mezi ním a šéfem Jaroslavem Tvrdíkem, který na rozdíl od Nezmara vyznává politiku abnormálního utrácení. Jak tato kauza nakonec dopadne?

Nezmar hledá úspory, Tvrdík je jeho přesným opakem

Kdyby do vedení Slavie nevstoupil Jaroslav Tvrdík, klub by asi jen těžko mohl pomýšlet na úspěchy, kterých v posledních letech dosáhl. Tyto zásluhy mu ostatně nikdo neupírá. Stejně důležitá je však i funkce sportovního ředitele, kterou už nějaký ten pátek zastává někdejší fotbalista Jan Nezmar. Toho podle zákulisních zpráv trápí rozhazování sešívaných, rád by od jarní části sezóny nastolil úspornější režim. O tom však Tvrdík nechce ani slyšet a proto vztahy mezi dvěma velkými muži znovu začínají skřípat. Blesk dokonce přišel s tvrzením, že Nezmarovi aktuálně běží výpovědní lhůta.

O odchodu Jana Nezmara se hlasitě hovořilo už v období před vánočními svátky. Ke konci roku však spekulace utichly a zdálo se, že to nejhorší už má vedení Slavie za sebou. Podle posledních zjištění však ticho představovalo jen takový klid před bouří. Nezmara v Edenu zřejmě neudrží ani vysoce štědrý plat ve výši 600 tisíc korun měsíčně.

Jindřich Trpišovský se za Nezmara postavil, to však nemusí být nic platné

Členové realizačního týmu Slavie v čele s Jindřichem Trpišovským samozřejmě vědí, jak důležitá je pro ně osoba Jana Nezmara. Nebýt jeho práce, plejáda fotbalistů v kádru by měla úplně jinou podobu. Na vedení proto tlačí, aby sváry urychleně vyřešilo tím způsobem, že se sportovní ředitel měnit nebude. Problémem ovšem je, že Nezmar už o pokračování v klubu zřejmě nestojí. Co nastane poté, až se za ním definitivně zavřou vrátka? Nabízí se hned několik variant.

Klub možná angažuje někoho neméně zkušeného a kvalitního, což na druhou nebude jednoduché. Schopných a uvědomělých sportovních manažerů je dnes jako šafránu. Agendu Jana Nezmara pak může převzít sám Jindřich Trpišovský, který by rázem vydělával ještě více peněz na úkor toho, že Slavii zasvětí prakticky všechen čas.

Ať to dopadne jakkoli, každopádně bude zajímavé dění v aktuálně nejlepším klubu české fotbalové scény sledovat. Sami jsme zvědaví, jestli informace Blesku stojí na reálných základech, nebo jen někdo toužil rozvířit stojaté vody, které po skončení podzimní části sezóny nastaly.

Foto: alchetron.com