Kladno hlásí velkou posilu v boji o udržení. Rytíře posílí po konci ve Finsku mladý reprezentant

Má na svém kontě dva starty za národní tým, zkušenosti sbíral i v nižší zámořské soutěži. Nyní dvacetiletý útočník Jaromír Pytlík míří do Kladna.

i Zdroj fotografie: Soo Greyhounds
                   

Letošní ročník odstartoval dlouholetý mládežnický reprezentant, který nastoupil i za seniorskou reprezentaci, ve finské KalPě. Za celek z nejvyšší finské soutěže však nastoupil jen pětkrát a podstatnou část severského angažmá strávil ve druholigovém IPK. Nyní se dvacetiletý Jaromír Pytlík vrací do české extraligy, ve které dříve oblékal dres Vítkovic. Do konce aktuální sezóny bude vypomáhat kladenským Rytířům.

Těším se na působení na Kladně. Budu rád, pokud budu moct pomoci týmu a je pro mě radost se učit od takových hráčů jako je Jaromír Jágr nebo Tomáš Plekanec,“ prohlásil po svém příchodu vysoký centr, kterého před rokem draftovalo New Jersey Devils již ve čtvrtém kole. „Věděl jsem, že možnost odejít zpět do Česka je na stole. Nehrál jsem v prvním týmu tolik, kolik bych chtěl, a proto jsem zvolil návrat,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Chci se rozvíjet, to je lepší než jen sedět na tribuně. Stále je mi jen dvacet let a mám se co učit a myslím si, že Kladno je nejlepší cestou,“ doplňuje Pytlík, který měl také další nabídky. „Nabídek bylo více, ale nejvíce se mi líbila nabídka Kladna. Uvidíme, jak to půjde a doufám, že pomůžu. Velkou roli hrálo i to, že spoustu kluků z kabiny znám. Když jsem byl ve Finsku, tak jsem tam byl v podstatě sám, navíc je tam tma a zima,“ míní.

Řadu kluků znám odmala, takže jsem strašně rád, že tu můžu být a udělám všechno proto, abych pomohl a abych zapadnul do týmu a abychom extraligu udrželi,“ doplňuje Pytlík, který je pro Kladno dalším želízkem v ohni pro záchranářské boje. Celek trenéra Davida Čermáka je aktuálně na předposlední příčce tabulky, zajišťující baráž, a od posledního místa, které znamená přímým sestup do první ligy, jej dělí pouhých šest bodů.

iZdroj fotografie: KaIPa

Naopak na třinácté Karlovy Vary ztrácí Kladno více než deset bodů. „Taková je realita. Když se chci zlepšovat a posouvat se, tak mi právě tyto utkání pomohou, protože o něco jde a bojuje se naplno. Člověk nemůže jít do zápasu jen aby se odehrál, musí bojovat o body každé kolo, což je pro mě jedině dobře. Budu makat a udělám pro úspěch Kladna vše,“ zakončil dvacetiletý talent.

Zdroj: Elite, Rytíři Kladno

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Je Volkswagen Golf Variant ideální rodinné auto?
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě.cz
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli