Khedira o svých problémech se srdcem i o tom, proč zatím Dybala není lídrem – SportyŽivě

Khedira o svých problémech se srdcem i o tom, proč zatím Dybala není lídrem

Sami Khedira už svou bohatou kariéru ukončil, nyní se ale vyjádřil k několika současným fotbalovým tématům, spojených především s turínským Juventusem. Hovořil o odchodu Cristiana Ronalda, o přátelství mezi ním a Massimilianem Allegrim a také o tom, proč ještě z Paula Dybaly není ten správný lídr. A na řadu samozřejmě přišlo i jeho ne stoprocentně fungující srdce, kvůli kterému se s profesionálním fotbalem v roli hráče musel rozloučit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sami Khedira se rozpovídal o Juventusu

Sami Khedira prožil naprosto skvostnou kariéru. Během patnácti let získal celkem osm ligových titulů. Pětkrát se radoval s turínským Juventusem, dvakrát s Realem Madrid a senzačně opanoval německou Bundesligu se Stuttgartem.
Kromě toho je juniorský mistr Evropy z roku 2009 a mistr světa z roku 2014. Jenže kromě úspěchů měl německý reprezentant i řadu problémů, především zdravotních. Kvůli tomu ukončil v květnu svou aktivní kariéru. To mu nicméně nebrání vyjadřovat se do médií k aktuálním tématům. A hodně jich nyní nabízí již zmíněný turínský Juventus.

Za Starou dámu odehrál pět ročníků a v každém získal Scudetto. Dlouhodobě patřil mezi opory defenzivní zálohy, výborně si poté rozuměl s koučem Massimilianem Allegrim. Ten se nyní do Turína vrátil a Khedira je z jeho návratu šťastný. „Allegri je nejlepší muž, kterého jsem ve fotbalovém světě kdy potkal. Vycházel jsem s ním i přesto, že má italština byla katastrofální. Právě jsme spolu volali, stále hovoříme o fotbale, životě, cestování, jídle a také o našich oblíbených vínech,“ prozradil pro La Gazzetta dello Sport rodák z německého Stuttgartu.

Khedira si je jist, že nynější změny v kádru Juve nebudou tak hrozivé, jak někteří očekávají. „Bude chvíli trvat, než se mu tým znovu přizpůsobí, ale věřím, že znovu vyhraje. Pro mě je Juve favoritem Scudetta,“ pokračoval. Odchod Cristiana Ronalda chápe a rozhodně mu to nemá za zlé.

„Je to úplně normální, odchody jsou součástí fotbalu. Ronaldo je nejlepší hráč, se kterým jsem kdy hrál. Je pravda, že má velké sebevědomí, není nejlepší v obraně a někdy se ani neobtěžuje bránit. Ale podívejte se, kolik toho vyhrál. Někdy je lepší, když zůstane devět hráčů v obraně a udrží se počet Ronaldových branek,“ myslí si Khedira. Ten zároveň sdělil, proč zatím nevyniká Paulo Dybala, od kterého se každým rokem čeká více a více.

„Pokud jde o něj, potřebuje na hřišti strážce, který ho dokáže ochránit a dovolí mu vydat ze sebe to nejlepší. Mimo fotbal měl příliš mnoho zranění a problémů. Musí zůstat koncentrovaný a starat se také o své tělo. Má tak obrovský talent, ale podle mého názoru na něj lidé příliš tlačí. Říkají, jak musí neustále vytvářet šance, být lídrem. Pamatuji si, jak byl nervózní před finále Ligy mistrů v roce 2017, to jej hodně ovlivnilo,“ má jasno Němec.

Krátce se také vrátil ke svým zdravotním problémům, které rozhodly o předčasném ukončení kariéry. „Bylo to těsně před zápasem Ligy mistrů. Trénink proběhl dobře, ale můj srdeční tep byl příliš rychlý, špatně jsem viděl a několik hodin jsem měl před sebou jenom tmu. Lékařům jsem nic neřekl, pořád jsem si říkal, že to půjde a v Madridu jsem chtěl hrát. Ale nešlo to, takže jsem po dvou hodinách zavolal doktora,“ dodal závěrem Sami Khedira.

Zdroj: football-italia.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 243 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit