Keylor Navas letos za PSG neodehrál ani minutu: Je to smutné, necítím se jako záloha

Patří k absolutní brankářské elitě, přesto v letošním ročníku zatím na svou šanci mezi třemi tyčemi čeká. Kostaričan Keylor Navas promluvil před světovým šampionátem o své frustraci ze situace v Paris Saint-Germain a motivaci.

i Zdroj fotografie: Paris Saint-Germain
                   

S Realem Madrid třikrát slavil triumf v Lize mistrů, do finále se propracoval také v bráně Paris Saint-Germain. Přesto si pětatřicetiletý brankář Keylor Navas musí od léta zvykat ve francouzském klubu na novou roli. Hlavní kouč Christophe Galtier totiž určil jasnou jedničkou Gianluigiho Donnarummu a kostarický reprezentant tak na svou šanci čeká. V lize zatím neodehrál ani minutu a nebyl nasazen ani do zápasů Ligy mistrů.

Víc, než po fyzické stránce je pro mě problematické to, že nesbírám minuty mentálně,“ přiznal pro španělský deník AS Navas před čtvrtečním přípravným utkáním proti Iráku. Po něm zamíří středoamerické mužstvo na světový šampionát do Kataru. „Je smutné nehrát, když se vám daří na tréninku a vkládáte do toho čas a úsilí. Je pro mě motivující být zpět v národním týmu, protože tady mi všichni věří a je to pro mě velkou motivací,“ doplňuje zkušený gólman.

iZdroj fotografie: Paris Saint-Germain

Nebudu zastírat, že bych měl rád na svém kontě více minut před začátkem mistrovství světa. Ale je to pro mě teď motivace navíc. Samozřejmě se mi nelíbí, že jsem v klubu jako záloha a necítím se na to. Ale musím dál pracovat, protože život vás občas do takových situací postaví. A tehdy máte jen dvě možnosti – pracovat tvrději, nebo to vzdát. Příležitosti musí přijít,“ dodává Navas, který věří v úspěch Kostariky na světovém šampionátu.

Navas: Budeme bojovat

Svěřenci trenéra Luise Fernanda Suáreze se představí na mistrovství světa popáté, nejlepším umístěním je vítězství ve skupině a následný postup do čtvrtfinále před osmi lety. Nyní Kostaričany čeká náročná základní skupina E proti Španělsku, Japonsku a Německu. „Budeme bojovat až do konce. Každý šampionát je jiný. Musíme si to užít, dát do toho všechno a snad se nám podaří naplnit náš sen,“ zakončil Navas, který by měl nastoupit mezi třemi tyčemi již při prvním utkání skupiny 23. listopadu proti Španělům.

Měl by Keylor Navas opustit PSG?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem