Kdo z českých fotbalistů málem přestoupil do Barcelony?

                   

Ve fotbalovém prostředí zřejmě nenaleznete člověka, který by alespoň jednou v životě nezatoužil hrát za Barcelonu. Jeden z nejslavnějších klubů světa je důvodem, proč se mladí chlapci celé dny honí za kulatým nesmyslem a napodobují hvězdy jako Lionela Messiho nebo Xaviho z dob své největší slávy. Možná vám to překvapí, ale vedení Barcelony mělo v minulosti zálusk hned na čtyři české fotbalisty. K finálnímu přestupu však nakonec ani v jednom případě nedošlo. Kdo měl blízko k přesunu na Nou Camp?

Petr Čech

Legendární brankář, který většinu své kariéry spojil s londýnskou Chelsea, byl mediálně spojován v souvislosti s možným přestupem do Barcelony hned několikrát. Sám Čech se ještě během angažmá ve francouzském Rennes netajil tím, že by si za katalánský klub alespoň jednou v životě rád zachytal. Nejdříve měl do španělského velkoklubu blízko v roce 2007. O dva roky později prý dokonce přistála na stole konkrétní nabídka v hodnotě 1,6 miliardy korun. Nakonec se ani v jednom případě nepodařilo dovést jednání do zdárného konce. Čechova kariéra byla i tak bohatá a plná úspěchů. Nicméně se momentálně chýlí ke konci, současný brankář Arsenalu totiž oznámil odchod do důchodu.

Tomáš Rosický

Rosický byl na začátku své kariéry považován za jednoho z budoucích nejlepších fotbalistů planety. Bohužel se mu nikdy nepodařilo využít svůj  potenciál naplno, za což vděčí zejména častým zraněním, které z něj učinily terč posměšků. V časech svého působení v Dortmundu prý mohl odejít do Barcelony, která nabízela 1,7 miliardy korun. Německý klub ovšem požadoval ještě víc, takže z obchodu nakonec sešlo a Tomáš se posléze stěhoval do Arsenalu, kde zažil asi nejlepší období své jinak smutné kariéry.

Milan Baroš

Pro odchovance ostravského fotbalu byl rok 2004 zlomový. Tehdy již patřil mezi základní stavební kameny v sestavě Liverpoolu a předvedl se také na EURU, kde česká reprezentace vybojoval cenný bronz a Baroš se stal nejlepším střelcem turnaje. Prakticky ihned kolem něj začal kroužit nespočet evropských klubů, mezi nimiž se prý objevila také Barcelona. Ta nabízela přibližně 300 milionů korun, nicméně vedení Liverpoolu si představovalo částku více než dvakrát vyšší. Jednání tedy nakonec ztroskotala a Baroš zůstal i nadále v Anglii.

Pavel Nedvěd

Co by to bylo za žebříček, kdyby se v něm neobjevil neslavnější český fotbalista moderní historie Pavel Nedvěd, který se stal legendou Juventusu, kde působí dodnes (i když už ne jako hráč). Stejně jako v případě Baroše si Nedvěda žádala Barcelona bezprostředně po skončení EURA v roce 2004. Katalánský gigant byl ochotná zaplatit 1,25 milionů korun a dokonce pustit i některou ze svých tehdejších hvězd. Peníze ale nejsou všechno a Nedvěd na základě svého osobního přání zůstal i nadále věrný Staré dámě, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí.

Foto: weneedfun.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články