Kdo ukradne Barceloně poklad? Sedmnáctiletá hvězda je k mání za směšně nízkou výstupní klauzuli

Barceloně roste v áčku další teenager, který už září v LaLize i na pohárové scéně. Jenže o něj Katalánci mohou brzy přijít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patří mezi klenoty barcelonské akademie. Sedmnáctiletý stoper již válí v áčku katalánského velkoklubu. Ubránil i takové hvězdy, jako například Victor Osimhen, Álvaro Morata nebo Antoine Griezmann. Blaugranas ovšem hrozí, že o něj přijdou. Jak je to možné? Pau Cubarsí má totiž v současně platné smlouvě velmi nízkou výstupní klauzuli. A dravci cítí snadnou kořist.

Hráč utkání v Lize mistrů

Premiéru v áčku Barcelony si odbyl Pau Cubarsí den před sedmnáctými narozeninami. Proti Betisu v LaLize předvedl skvělý výkon a Xaviho přesvědčil natolik, že od té doby pravidelně nastupuje v základní sestavě. Barca brzy zjistila, že talentovaný stoper zvládne s přehledem odehrát i utkání proti světovým velkoklubům. Při premiéře v Lize mistrů proti Neapoli byl zvolen hráčem utkání.

Sedmnáctiletá kometa Barcelony Pau Cubarsí.
iZdroj fotografie: Depositphotos

O mladíka hodně stojí hned několik anglických týmů. A nejde o druhořadá jména – Manchester City, Manchester United, Arsenal a Chelsea. Důvodem jejich zájmu je nejen velká kvalita Cubarsího, ale také jeho nepatřičně nízká výstupní klauzule aktuální smlouvy. Podle španělského deníku Sport je 10 – 15 milionů eur (v přepočtu 252 – 378 milionů korun).

Přestup až v 18 letech

Má to ale háček. Předpisy neumožňují týmům Premier League podepsat španělského fotbalistu, dokud nedosáhne 18 let. Narozeniny oslaví Pau Cubarsí 22. ledna. Každopádně kluby mohou už nyní aktivovat výstupní klauzuli, s tím, že by obránce do zimního přestupového okna pokračoval v Barceloně. Ostatně podobně postupoval Real Madrid v případě Endricka, který přestoupí na Satiago Bernabéu v den 18. narozenin. Funkcionáři Barcelony každopádně pracují na nové smlouvě pro Cubarsího, která bude obsahovat minimálně o řád vyšší výstupní klauzuli.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články