Kdo se ve Slavii může ujmout role kapitána

Foto: gramho.com

SK Slavia Praha se během zimní pauzy rozloučila hned se třemi fotbalisty, kteří v minulosti hrdě nosili kapitánskou pásku. Josef Hušbauer, Milan Škoda a samozřejmě také Tomáš Souček zkoušejí štěstí za hranicemi naší země a Jindřich Trpišovský nyní musí řešit otázku, kdo po nich roli lídra převezme. Jmen se nabízí hned několik.

Nicolae Stanciu

Po odchodu Tomáše Součka by se měl stát hlavní postavou sešívaných rumunský záložník Nicolae Stanciu, který má s rolí kapitána bohaté zkušenosti. Pásku totiž nosil už během svého působení v konkurenční Spartě. Právě na šestadvacetiletého odchovance FC Unirea Alba Iulia by tedy mohl padnout los, proti hovoří jen jeho neznalost českého jazyka. V dnešní době, kdy se v podstatě všichni umějí domluvit anglicky, by to však neměl být žádný závažný problém.

Jan Bořil

Devětadvacetiletý rodák z Nymburka působí ve Slavii již od roku 2016 a je proto jedním ze služebně nejstarších hráčů, které má Jindřich Trpišovský momentálně k dispozici. Pravidelně navíc nastupuje v základní sestavě jak na domácí, tak evropské scéně, Jaroslav Šilhavý mu dává přednost i v rámci reprezentace. Kapitánskou pásku ještě nikdy nenosil a podle zákulisních zdrojů nastal ideální čas proto, aby si konečně vyzkoušel roli klubového lídra. Konkurence je ovšem vysoká, takže ani on nemá posun jistý.

Ondřej Kúdela

Vcelku logickým krokem by bylo svěření kapitánské pásky Ondřeji Kúdelovi, který se po odchodu afrických stoperů napevno usadil v základní sestavě a pravidelně odvádí kvalitní práci. Dvaatřicetiletý obránce má dostatek zkušeností (dokonce i ze zahraničí), aby své spoluhráče dokázal v důležitých momentech vyburcovat k lepším výkonům. Na hřišti má zároveň přirozený respekt, takže pokud se trenér Jindřich Trpišovský rozhodne v jeho prospěch, určitě neprohloupí.

Ondřej Kolář

Nebývá to sice úplně zvykem, ale kapitánská páska by mohla klidně přistát na paži brankáře Ondřeje Koláře, kterého se vedení Slavie překvapivě podařilo udržet ve svých řadách, ačkoli zájem údajně projevilo hned několik zahraničních klubů. Rodák z Liberce v posledních letech překvapuje ledovým klidem, s nímž přistupuje k rozehrávce. V důležitých momentech si navíc dokáže poradit se střeleckými pokusy i takových velikánů, jako je například Lionel Messi nebo Romelu Lukaku. Kapitánskou pásku by si vzhledem ke svým výkonům určitě zasloužil.

Vladimír Coufal

Posledním pánem na holení a možným adeptem na kapitánskou pásku je sedmadvacetiletý obránce Vladimír Coufal, který se stejně jako Ondřej Kolář zatím překvapivě nikam nepřestěhoval, byť zájemci například z Německa určitě byli. Pravý kraj obrany je jeho výsostným teritoriem, na hřiště své konkurenty pouští jen zřídkakdy. S rolí lídra by se jistě dokázal popasovat.

Foto: gramho.com