Kdo přijde po Kolářovi? Slavia řeší dilema

i Foto: thefinalball.com
                   

Nedávno jsme vás stejně jako ostatní sportovní plátky v České republice informovali, že slávistický brankář Ondřej Kolář svými výkony v Lize mistrů zaujal natolik, že na něj teď prší jedna lukrativní nabídka za druhou. Mezi nejvážnější zájemce se řadí zejména OGC Nice s trenérem Patrickem Vieirou, které sešívaným nabídlo 400 milionů korun. Ačkoli Jaroslav Tvrdík zatím vehementně tvrdí, že Koláře v zimě prodat nehodlá, podle odborníků by nakonec mohl povolit. A pokud ano, kdo šikovného gólmana mezi třemi tyčemi nahradí? Nabízí se v podstatě hlavně tři zajímavá jména.

Jakub Markovič

O naprosté jedničce Slavie Praha nemůže být v tuto chvíli sebemenší pochyb. Možná vám proto uniklo, jaký gólman kryje Ondřeji Kolářovi pravidelně záda. Je jím teprve osmnáctiletý Jakub Markovič, který se už dokonce objevil v nejvyšší soutěži. Debutoval proti pražským Bohemians 1905 a okamžitě se zaskvěl čistým kontem. Patří mezi největší opory sešívaných v dorostenecké Lize mistrů a svým osobitým herním stylem připomíná svého slavnějšího kolegu z „Áčka“ – taktéž si hodně rozumí s míčem na kopačkách a umí se bez bázně postavit i mnohem slavnějším soupeřům.

Jeho výhodou a zároveň nedostatkem je přílišné mládí. Dá se předpokládat, že jeho výkonnost půjde ještě výrazně vzhůru, na druhou stranu není jisté, zda-li je připravený posunout se do vyšších sfér. Pokud ovšem Kolář odejde už v průběhu zimy, na jaře bude ideální chvíle, aby Markovič sbíral potřebné zkušenosti. Slavia totiž hraje už jen Fortuna ligu, kterou navíc s pohodlným náskokem vede.

Filip Nguyen

Přestup sedmadvacetiletého Filipa Nguyena z Liberce do kádru pražské Slavie byl podle zákulisních zdrojů na spadnutí už v průběhu léta. Jelikož ale Pražané počítali s Ondřejem Kolářem na post jedničky a Nguyen chtěl pravidelně chytat, z transferu nakonec sešlo. Pokud by ovšem Kolář odešel do zahraničí, byla by to naprosto jiná situace. Ačkoli Slovan Liberec samozřejmě patří mezi kvalitní kluby české fotbalové scény, Slavia je v současné formě přeci jen ještě o něco víc.

Brankář s vietnamskými kořeny má vysoké ambice  a přesto, že v právě probíhající sezóně už inkasoval poměrně velké množství branek, o jeho kvalitách nemůže být sebemenší pochyb. Uvidíme tedy, jestli jej Jaroslav Tvrdík konečně přivede.

Matouš Trmal

Slovácko je příjemným překvapením aktuálního ročníku Fortuna ligy. Dokázalo zaskočit i takové giganty jako Viktorii Plzeň nebo pražskou Spartu. Tamní fotbalisté hrají týmově a když už se hráčům v poli nedaří, mohou se spolehnout na betonový pilíř v brankovišti. Jednadvacetiletý Matouš Trmal nečekaně patří k nejlepším brankářům celé soutěže a mnozí mu větší hvězdnou budoucnost. Zatím nastoupil do všech sedmnácti zápasů a hned sedmkrát vychytal čisté konto. V této disciplíně mu může konkurovat jen Ondřej Kolář, jehož by po zimě mohl nahradit. Líbil by se vám v sešívaném dresu? Nám rozhodně ano.

Foto: thefinalball.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení