Kdo je vlastně Quique Setién, nový trenér Barcelony – SportyŽivě

Kdo je vlastně Quique Setién, nový trenér Barcelony

i Foto: thesefootballtimes.co
                   

Představitelé Barcelony se po dlouhém a náročném jednání rozhodli odvolat trenére Ernesta Valverdeho, jehož nahradil Španěl Quique Setién. Ten je však pro většinu fanoušků velkou neznámou a nikdo proto neví, co od nového lodivoda vlastně očekávat. Sám kouč o sobě hrdě prohlašuje, že je velkým fanouškem katalánského klubu a kromě fotbalu miluje také šachy. Myslíte, že mu záliba v tomto strategickém umění pomůže vrátit Barcelonu na vrchol?
Velký třesk otevřel dveře neznámému muži

Barcelona z posledních pěti zápasů vyhrála jen jeden jediný. To jsou bohužel statistiky, které nakonec stály místo trenére Ernesta Valverdeho. Vedení katalánského klubu se však na tento scénář velmi dobře připravilo, jelikož bezprostředně poté angažovalo na post hlavního kouče Quique Setiéna. Říká vám ale jeho jméno vůbec něco?

Jedná se o bývalého fotbalistu, který má na kontě tři starty za španělský národní tým a nejvíce ligových startů za Racing Santander. Tam také později rozjel svou trenérskou kariéru. Působil rovněž v Las Palmas nebo naposledy na adrese Betisu Sevilla. Dle svých slov ovšem miluje Barcelonu a její typický herní projev:

„Je zcela evidentní, že miluji fotbal, kterým se Barcelona prezentuje. Už od dob, co jsem ještě aktivně hrál, se mi tenhle styl zamlouval. Ukázal směr všem, kdo chtějí na hřišti dominovat. Barcelona mi ukázala, že fotbal se dá hrát beze spěchu. Je tady tým, který chce držet míč, hrát si s ním a hledat prostory v soupeřově obraně. Tohle se mi vždycky líbilo a snažil jsem se to učit i své týmy.“

Setién se těší především na Messiho

Inkoust na podpisovém pergamenu Qiuque Setiéna ještě ani nestačil pořádně zaschnout a fanoušci již vášnivě debatují nad tím, jak si s hvězdným týmem poradí. Zejména pak vystávají otázky, jestli bude nový trenér vycházet s Lionelem Messim. O to se však veřejnost zřejmě nemusí obávat, jelikož Setién chová k argentinskému útočníkovi ohromný respekt:

„Považuji ho za nejlepšího hráče ze všech. Viděl jsem už hodně skvělých fotbalistů, ale nikoho, kdo by dominoval přes 15 let stejně jako Lionel Messi. Trénovat a sledovat ho každý den bude skvělé, na to se těším možná nejvíce. Ale musíte být zvlášť opatrní, abyste se jako trenér byli schopni přiblížit k jeho úrovni. Musíte ukázat, že víte, jak trénovat Messiho.“

Foto: thesefootballtimes.co

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně