Kdo by mohl nahradit africké stopery Slavie na odchodu?

i Foto: dailyecho.co.uk
                   

SK Slavia Praha se momentálně nachází v poměrně zásadních problémech týkajících se hráčského kádru. Po celou dobu minulého fotbalového ročníku spoléhala hlavně na africké duo na stoperských pozicích Simona Deliho a Michaela Ngadeu. Prvně jmenovaný už je oficiálně hráčem belgických FC Brugg, Ngadeu o nové smlouvě v Belgii aktuálně také jedná a k týmu se nepřipojil. Sešívaní mají sice k dispozici několik záložních hráčů v současném kádru, o jejich kvalitách nicméně můžeme pochybovat. Navíc se na hřiště nedostali již pěknou řádku zápasů, takže na ostrý start připraveni rozhodně nebudou. Koho by Pražané mohli přivést, aby tak zacelili vzniklou trhlinu?

Yaya Banana

Spoluhráč Michaela Ngadeu z afrického šampionátu v národních barvách Kamerunu by se mohl v brzké době přesunout do české nejvyšší soutěže. Sedmadvacetiletý obránce má za sebou angažmá ve Francii a Švýcarsku, momentálně hraje řeckou Superligu za Panionios, ačkoli je oficiálně hráčem slavnějšího Olympiakosu Pireus, který zanedlouho změří síly s Viktorií Plzeň v rámci kvalifikace do Ligy mistrů.

Banana má rozhodně potenciál stát se velkým fotbalistou, i když už bohužel nepatří mezi nejmladší. Bude právě on vysněnou posilou Jindřicha Trpišovského? Dost možná, kamerunská fotbalová škola se Slavii osvědčila. Pokud jej bude skutečně chtít, bude si muset připravit 600 tisíc eur.

Isaac Donkor

Afričtí fotbalisté jsou pro pražskou Slavii skutečně lákavým zbožím. Dalším stoperem, kolem kterého vedení úřadujícího českého mistra aktuálně krouží, je rodák z Grany Isaac Donkor. Třiadvacetiletý hráč je univerzál, poradí si klidně i na kraji zálohy. V roce 2014 se mihl v sestavě slavného Interu Milán, odehrál ale pouze dva ostré zápasy a poté zamířil na hostování do Bari, Avellino a Ceseny.

Dosud poslední Donkorovou štací se stala rumunská Craiova, kde nastoupil do většiny utkání. Zápasová praxe mu tedy není cizí a možná právě on by byl pro Slavii nejlepší volbou, jelikož vzhledem k nabitému programu potřebuje do obrany někoho, kdo si nebude muset dlouho zvykat. Podaří se přestup dotáhnout do konce? Donkor podle odhadů momentálně stojí 800 tisíc eur.

Dario Zuparic

Po dvou afrických stoperem konečně přecházíme k evropskému zboží. Tím je podle zákulisních zdrojů pro Slavii hlavně sedmadvacetiletý Chorvat Dario Zuparic, jenž má za sebou zatím zkušenosti z chorvatské Prve NHL a italské Serie A, kde působil tři roky ve službách Pescary. Zahrál si také evropské poháry, takže zkušeností má v tomto směru dostatek. Momentálně je hráčem HNK Rijeky a rád by se po roce zase podíval do zahraničí.

Stane se jeho novým působiště právě Slavia? Těžko říci. V cestě tomuto přestupu stojí především výrazně vyšší pořizovací cena, která se dle odhadů pohybuje kolem hranice 1,75 milionu eur. Je tedy otázkou, jestli budou chtít Sešívaní riskovat a utratit tolik peněz kvůli fotbalistovi, o jehož přínosu pro klub nejsou stoprocentně přesvědčeni. Každopádně je potřeba konstatovat, že Slávistům dochází čas a budou muset začít rychle jednat, jinak budou na vstup do zápasového koloběhu na dvou frontách hrubě nepřipraveni.

Foto: dailyecho.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články