Kdo by mohl již brzy nahradit Pavla Vrbu?

                   

Ačkoli jsme se žádného jasného stanoviska od vedení Viktorie Plzeň zatím nedočkali, tak ze slov Pavla Vrby je zřejmé, že jeho pozice v klubu není tak neotřesitelná jako v minulosti. Viktoriánům stačil pouhý měsíc k tomu, aby přišli o značnou část rozpočtu díky neúspěchu v evropských soutěžích. Do toho se navíc museli rozloučit s letitým tvůrce hry Patrikem Hrošovským, jehož ztráta bude v následujících zápasech jistě citelně znát. Souhra všeho špatného zapříčinila, že se o Vrbovi mluví jako o horkém adeptu na první vyhazov v rámci nového ročníku. Kdyby k tomu skutečně došlo, kdo by jej v Plzni mohl vystřídat?

Karel Krejčí

Návrat Karla Krejčího si určitá část plzeňských fanoušků jistě přeje. Ten už Viktorii coby hlavní trenér jednou krátce vedl a pod jeho vlajkou se klubu skutečně dařilo. Má za sebou také angažmá u národního týmu dospělých, kde působil na pozici asistenta trenéra, konkrétně právě Pavla Vrby. Nyní jsou jeho svěřenci členové reprezentační jednadvacítky, což mu jistě zabírá mnoho času. Určitě by si ale mezi tím nenašel čas na trénování Plzně, která mu v rámci profesního růstu velice pomohla? Jeho jméno je určitě ve hře, ačkoli by se našlo mnoho důvodů, proč nové angažmá nepřijmout.

Karel Jarolím

Další jméno, které se v souvislosti s Plzní momentálně často skloňuje, je Karel Jarolím. Ten by do kabiny Viktorie mohl přinést tvrdou diktaturu, kterou ovšem někteří hráči jednoduše potřebují, co si budeme povídat. Pavel Vrba má s fotbalisty Plzně dobré vztahy a spoustu prohřešků jim dokáže odpustit. S tím by ale u Karla Jarolíma rozhodně nepochodili. Jeho metody jsou v českých kruzích pověstné. Legendární trenér Slavie, kterou dovedl ke dvěma mistrovským titulům, byl dříve sám záložníkem s výbornou technikou, takže zkušeností má dostatek. Navíc je od svého konce u národního výběru, kde jej vystřídal další bývalý slávista Jaroslav Šilhavý, bez práce. Podle zákulisních zdrojů o jeho služby stojí také Slovan Bratislava, takže by si Plzeň musela pospíšit.

Zdeněk Psotka

Pětačtyřicetiletý Zdeněk Psotka trénoval dlouhých třináct let snad týmy v Olomouci. Přes mládežnické výběry a „béčko“ se propracoval až do tamního A-týmu. Zkušeností má tedy na rozdávání. Od roku 2016 působí na Západě Čech, aktuálně zastává pozici sportovního ředitele. Jeho angažování coby hlavního trenéra by dávalo smysl hned z několika důvodů. Zaprvé zná dobře plzeňské prostředí, takže by pro něj aklimatizace nebyla žádným výraznějším problémem. Během svého působení na Hané byl poměrně úspěšný, což Viktorie opravdu potřebuje – kouče s tahem na branku! Dále je také mladší než Pavel Vrba, takže by do kabiny mohl přinést svěží vítr.

Martin Ševela

V Plzni se za poslední roky vystřídala řada slovenských fotbalistů, kteří se postupem času stali klubovými legendami. Za zmínku stojí například Marek Bakoš, Patrik Hrošovský, Matúš Kozáčik či Michal Ďuriš. Proč tedy nezkusit Slováka také na postu hlavního kouče? Nabízí se jméno Martina Ševely, který se sousedním Trenčínem dvakrát za sebou získal double. S úspěchem si tedy skutečně tyká. Dříve o něj prý usilovala Sparta či Slavia, on ale odmítl. Uspěje s nabídkou Plzeň? Na to si budeme muset počkat. Jisté je ovšem jedno. Pavel Vrba momentálně kráčí po hodně tenkém ledě!

Foto: f-arena.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články