Kdo bude nejlepším fotbalistou roku, to nezjistíme. Vyhlašován nebude

                   

Mezinárodní fotbalová federace každoročně vyhlašuje v rámci prestižní ankety nejlepšího fotbalistu uplynulé sezony. Pokud jste byli i letos zvědaví na to, kdo bude vyhodnocen jako nejlepším hráčem, musíme vás zklamat. FIFA se letos rozhodla, že tuto anketu zruší. Ne definitivně, ale jenom pro letošní rok.

Důvody jsou zřejmé

Důvody, proč se FIFA rozhodla anketu zrušit, jsou celkem pochopitelné. Letošní fotbal výrazně zasáhl koronavirus. Hlavně potom v souvislosti s tím, že se ve většině zemí přerušila fotbalová utkání a až nyní dochází k tomu, že se termínově dolaďuje obnovení a dohrání jednotlivých lig – pokud k nim vůbec dojde. Toto přerušení jde samozřejmě ruku v ruce s tím, že ne každý z hráčů bude ve stejné formě, jako v části před přerušením.

iZdroj fotografie: bayernforum.com

Nutno říci, že se přerušení samozřejmě netýká jenom klubových ligových soutěží v rámci jednotlivých zemí. Stále v podstatě není jisté to, zda a jak se bude dohrávat Evropská liga, nebo prestižní Liga Mistrů. Mistrovství Evropy, které bylo také narušeno, bylo odloženo na příští rok. Důvody, proč anketu nevyhlásit, jsou tedy celkem pochopitelné.

Až o rok později?

Galavečer související s vyhlášením nejlepšího hráče uplynulé sezony byl původně naplánován na 21. září do Milána. Nyní se FIFA rozhodla, že tento ceremoniál zruší. A to kompletně, což znamená, že nebude ani nikdo vyhlašován, jak tomu může být například při hodnocení nejlepších fotbalistů jednotlivých lig v rámci konkrétních zemí. Na vyhlášení toho, kdo se bude pyšnit titulem, ale až za příští sezonu, si tak musíme počkat na příští rok.

iZdroj fotografie: sport.informator.press

Pomyslnou výhodu má v tomto Lionel Messi, který může říkat, že ani letos ho nikdo nedokázal porazit. Připomeňme, že tento talentovaný fotbalista získal daný titul už šestkrát. A je jenom velkým otazníkem, zda bychom mohli říkat, že by si na letošním trůnu zasloužil sedět znovu, nebo by ho měl nahradit někdo jiný. Fakt je ale takový, že po letošní narušené sezoně bude trůn pro nejlepšího hráče považován za prázdný.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články