Kde sledovat tuzemský fotbal: Někdo bude moci i na stadion

Tuzemský fotbal už zná termíny obnovení sezony, i jednotlivé zápasy. Co se v tuto chvíli řeší, to jsou diváci. Tuto otázku si pokládají jak samotní fanoušci, kteří chtějí zápas sledovat, tak i samotné kluby, které se chtějí ukázat.

Zdroj fotografie: azurewebapp.micksgarage.com

Fotbalová liga bude po pauze přerušené koronavirem pokračovat. To je potvrzený fakt. A také se ví zhruba i to, s jakými bezpečnostními opatřeními. Sem se řadí třeba vyplnění dotazníky hráčů, nebo nutnost absolvovat testy. Také se však řeší i to, jak to bude s fanoušky – s diváky. Sice se mluví o tom, že se vše musí uskutečnit takzvaně „bez diváků“, ale realita může být trochu jiná.

Opatření jsou uvolňována

První utkání se odehraje dne 23. května, kde dojde k měření sil mezi Teplicemi a Libercem. V tento čas bude stále ještě platit, že hromadné akce mají limit do 100 lidí. Jakékoliv šance na to, aby se na stadion pustilo pár fanoušků, je mizivá. Připomeňme totiž, že daný limit 100 lidí se vztahuje na počet všech lidí, kteří se v danou chvíli na stadionu nacházejí. Včetně hráčů a realizačních týmů.

Zdroj fotografie: news.sportbox.ru

Postupně se však má rozvolňovat. V ono očekávané datum 25. května se má počet lidí na jednom místě zvýšit na 300. Dále je v plánu tento počet navýšit na 500 osob, což by mělo být povoleno od 8. června. A i tento limit by se měl o 14 dní později ještě navýšit, na rovnou tisícovku. Takové jsou plány v případě příznivého vývoje. A to by mohlo znamenat, že se někteří fanoušci na stadion přece jenom budou moci dostat.

Kdo se na stadion dostane? To je všem jasné

Podle logiky věci, a i podle některých vyjádření budou mít největší šanci na to dostat se na stadion ti, kteří se pyšní titulem VIP. Jde pochopitelně o osoby, které klubu dávají peníze a tak je jasné, že musí být mezi prvními, kdo se na stadion dostane. Dále už by se mohlo dostat na ty, kteří se pyšní různými zlatými nebo jinými lepšími permanentkami, nebo na ty, kteří jsou dominujícími členy fan klubů. Zde bude asi záležet na každém týmu, jaký klíč výběru zvolí. Za nimi by to mohli být klasičtí držitelé permanentek a až potom běžní návštěvníci. Vzhledem k současným plánům na povolení maxima 1 000 lidí je však nereálné, že by se někdo z běžných návštěvníků měl šanci na stadion dostat.

Zdroj fotografie: sportingnews.com

Někde bude autokino

S poměrně zajímavým přístupem přichází například Sigma Olomouc, a něco podobného je ve fázi úvah také v Mladé Boleslavi. Jedná se o takzvané autokino, kde by se však nepromítal klasický film, ale došlo by k promítání daného fotbalového zápasu. Stačí jenom najít vhodný prostor, kde by bylo možné shromáždit dostatečný počet aut a zároveň stále respektovat bezpečnostní opatření.