Kde sehnat lístky na EURO? Způsobů je víc, registrace u FAČR startuje pár hodin po sobotním losu. Nejlevnější vyjdou na 750 korun

Pár hodin po sobotním losu ME startuje registrace zájemců o vstupenky. Kde sehnat lístky na EURO? První kolo prodeje/loterie poběží jen čtyři dny.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

V sobotu v 18 hodin začne v Hamburku los fotbalového mistrovství Evropy, které se od 14. června uskuteční v Německu. Přímý přenos vysílá živě ČT Sport. Soupeře se dozví i český národní tým. Kde sehnat lístky na EURO? Registrace u FAČR startuje ve 22 hodin, na webu svazu poběží v první vlně jen čtyři dny. Není ale potřeba snažit se o lístky bojovat pár minut po spuštění objednávkového formuláře. Pokud bude zájem fanoušků větší než nabídka, proběhne loterie.

Fofr nákup? Není třeba

Každý zájemce o vstupenky bude muset vyplnit pouze jméno, emailovou adresu a informaci, z jakého kraje bude cestovat. FAČR ve spolupráci s Českými drahami počítá s vypravením zvláštních fanouškovských vlaků a tato informace pomůže s plánovaním vlakových speciálů. „Není podstatné, kdy se zájemci o vstupenky zaregistrují, a nemusí se tak přihlašovat hned v prvních minutách po zpřístupnění formuláře. Každý žadatel má stejnou šanci na úspěch bez ohledu na to, kdy bude jeho žádost podána,“ stojí v tiskové zprávě fotbalové asociace.

Na Euru 2020 postoupili Češi do čtvrfinále.
iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Pro fanoušky je los důležitý nejen kvůli soupeřům, se kterými se český nároďák utká, ale zároveň se také dozví, kdy a hlavně na kterém stadionu se konkrétní zápasy odehrají. Pokud budete patřit mezi úspěšné žadatele, 7. prosince nebo 8. prosince vám FAČR zašle unikátní kód UEFA. Ten bude platit na konkrétní zápas a umožní zakoupit až čtyři vstupenky na dané utkání.

Lístky na EURO pod stromečkem

Samotný prodej už bude probíhat pouze na webu UEFA, nikoliv přes FAČR. Po registraci v rámci Ticket Portalu UEFA a zadání unikátního kódu UEFA budou moci fanoušci zakoupit vstupenky na konkrétní utkání. Kód bude nutné uplatnit do pátku 15. prosince do 17 hodin, kdy prodej končí.

Vladimír Coufal je jedním ze tří hříšníků vyřazených z reprezentace před závěrečným utkáním. Zahraje si na Euru?
iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

A na kolik lístky vyjdou? Vstupenky se budou prodávat ve čtyřech cenových kategoriích – za 30, 60, 150 a 200 eur. Pro fanoušky bude k dispozici nejvíc vstupenek v nejlevnější úrovni (cca za 750 korun), kterou UEFA nazývá Fans First – tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami.

Prodej v režii UEFA

Druhé kolo prodeje lístků proběhne jen v rámci Ticket Portalu UEFA. Tato loterie bude probíhat v lednu. Soutěžit se bude o vstupenky, které se nevykoupí v rámci hlavního kola. Zapojit se do této části prodeje vstupenek bude možné do 15. prosince do 17 hodin. Na jaře 2024 pak ještě bude možné koupit lístky v rámci platformy pro přeprodej vstupenek. Půjde o oficiální prodejní kanál UEFA.

Plánujete vyrazit na EURO?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články