Karviná ulovila výraznou posilu. Z Německa přichází řecký mládežnický reprezentant

                   

Na podzim inkasovali méně branek než Viktoria Plzeň, přesto svou defenzivu ještě vyztuží. Aktuálně desátý celek ligové tabulky z Karviné hlásí výraznou posilu. Z německé Bochumi, hrající tamní druhou nejvyšší soutěž, přichází devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas. Řecký mládežnický reprezentant podepsal ve slezské metropoli tříletou smlouvu.

Rodáka z řecké Larissy, který může nastupovat jak na pozici krajního záložníka, tak na stoperském postu, sledoval klub dlouhodobě. „Stelios je využitelný na kraji, ale může hrát i stopera. My s ním však počítáme na kraj hřiště. Je to levák s velkou perspektivou a myslím si, že má na to se v české lize prosadit. Smlouva je podepsaná na tři roky,“ prozradil pro mfkkarvina.cz sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

i(zdroj: Jenis, wikimedia.org)

Kokovas má za sebou i šest startů v druhé Bundeslize, v letošní sezóně však nastupoval v tamní juniorské lize. „Celkově se mi při jednání líbil přístup lidí z klubu. Je důležité, zvlášť v mém věku, cítit důvěru. Také od prvního setkání s novými spoluhráči a trenéry vnímám, že mě přijali v pohodě a od začátku se tady cítím příjemně,“ dodal pro mfkkarvina.cz devatenáctiletý obránce.

K rychlé aklimatizaci by mu mohla pomoci i znalost cizích jazyků. „Pro první dny a týdny v novém působišti je pro mě velké plus, že se bez problémů dorozumím – hráči v kabině umí řecky, anglicky i německy. To samé i trenéři,“ naráží Kokovas na Filipa Twardzika nebo Tomáše Ostráka, kteří strávili podstatnou část kariéry v zahraničí. Naopak odchod ze slezské metropole hlásí třicetiletý ofenzivní záložník Dávid Guba.

i(zdroj: PxHere)

Ten vinou zranění v posledních dvou sezónách nastupoval spíše sporadicky a míří do slovenského Trenčína. „Jeho zápasové vytížení nebylo v posledním roce oboustranně podle představ, proto jsme se dohodli na rozvázání smlouvy,“ prohlásil pro mfkkarvina.cz sportovní ředitel Lubomír Vlk. „V další kariéře přeji Dávidovi za celý klub hlavně zdraví, protože si se zraněním užil už dost. A pochopitelně mu děkuji za vše, co pro Karvinou odvedl,“ dodal.

Guba za Karvinou v průběhu tří let nastoupil celkem k 50 utkáním, ve kterých zaznamenal 6 branek a dvě asistence. „Vzpomínky budou dobré, i když druhá polovina angažmá byla hodně ovlivněna již zmíněným zraněním. Postupně jsem se do toho dostával, ale mužstvo šlapalo a nebyl moc důvod, aby trenéři sahali do sestavy. Potřebuji hrát, proto jsme se s vedením klubu takto domluvili,“ zakončil slovenský záložník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný