Karviná ulovila slovenského reprezentanta, ten se chce výkony probojovat na EURO. O nominaci se poperu, prohlásil – SportyŽivě

Karviná ulovila slovenského reprezentanta, ten se chce výkony probojovat na EURO. O nominaci se poperu, prohlásil

                   

Přestup proběhl symbolicky v den jeho sedmadvacátých narozenin. Slovenský reprezentant Robert Mazáň, který v minulosti působil v barvách španělské Celty Vigo, se rozhodl pro přesun z Mladé Boleslavi do Karviné. „Sedli jsme si s trenérem Jarolímem a na rovinu mi řekl, že počítá s jinými hráči. Za rozhovor jsem byl rád a hned jsem řešil co dál. Karviná byla dost aktivní, navíc mě chtěl trenér Jarábek. To rozhodlo,“ prozradil Mazáň pro sport.cz.
Karviná tak v zimním přestupovém období získala už druhého reprezentanta. Její barvy bude na jaře hájit i zástupce estonského národního týmu Vlasij Sinjavskij. „Také Róbert je slovenský reprezentant. Na jaře potřebuje pravidelně nastupovat, jeho prioritou je nominace na EURO,“ prohlásil agent Filip Zíka. A sám Mazáň přiznává, že i právě proto na nabídku Karviné, které se v letošní sezóně daří, kývnul.

„Ano, je to pravda. V podvědomí to mám, o nominaci se poperu. I proto jsem po rozhovoru s trenérem Jarolímem usoudil, že bude lepší, když si najdu jiný klub. Rád bych tady v Karviné pravidelně hrával, navíc mě chtěl trenér Jarábek, což je ohromně důležité. Pokud budu pravidelně nastupovat a podávat kvalitní výkony, tak by třeba nominace mohla přijít. Ale zatím je to hodně daleko. Každopádně mám další motivaci do práce,“ prohlásil pro mfkkarvina.cz.

Podle Zíky však byl rozhodujícím faktorem právě slovenský kouč Juraj Jarábek, pod kterým se bude odchovanec Trenčína snažit dostat do své optimální formy. „Trenér Jarábek měl o Róberta velký zájem,“ uvedl pro sport.cz. Pevně věřím, že se mu bude v Karviné dařit a všechny strany budou spokojené. Mazáň má potenciál, pokud se dostane do své top formy, může pomýšlet na angažmá v některé z větších evropských lig, alespoň v Polsku či Dánsku,“ dodal.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Osminásobného slovenského reprezentanta tak čeká hned na konci února peprné utkání, ve kterém se jeho bývalý klub z Mladé Boleslavi utká právě s Karvinou. „Takové situace někdy fotbal přináší. Ale už jsem hráčem Karviné a budu se snažit odvádět to nejlepší právě pro Karvinou,“ míní pro mfkkarvina.cz. Mazáň na sebe může poprvé výrazně upozornit již dnes, kdy spolu s Karvinou bude bojovat o body proti pražské Spartě.
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 75 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace