Karviná čeká na výhru dvacet zápasů. Neuvěřitelné, zuří šéf klubu Vlk a představuje nové posily

Trápení, které nezná konce. Fotbalová Karviná zažívá nejhorší sérii ve své historii a přezimuje na beznadějně poslední příčce tabulky. „Všechny nás to trápí a štve,“ zhodnotil šéf klubu Lubomír Vlk, který promluvil i o nových tvářích v mužstvu.

i Autor: Jenis – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0
                   

Pět remíz, čtrnáct porážek a skóre 16:36. Fotbalová Karviná zažívá krizi a napříč soutěžemi nezvítězila již dvacetkrát v řadě. „Strašná bilance a hrozný pocit. Za svou hráčskou, trenérskou ani funkcionářskou kariéru jsem nic podobného nezažil. Naštěstí jsou týmy před námi takzvaně na dostřel, na jaře je pořád o co hrát. Zisk pěti bodů je ale zoufale málo,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Je to neuvěřitelné! Jakým způsobem jsme přišli o body, které nám teď chybí, je těžko k pochopení. Všechny nás to trápí, štve,“ doplnil Vlk s tím, že negativní sérii doplňovaly jen těžko představitelné momenty. Tým totiž hned v osmi utkáních, ale nedokázal skóre udržet. „A další věcí je to, že během dvanácti dnů jsme třikrát prohráli gólem z nastaveného času – pohár na Slovácku a ligové zápasy s Libercem a ostravským Baníkem. To je rarita,“ ví.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Společným jmenovatelem jsou podle Vlka od prvních utkání zejména triviální individuální chyby některých hráčů. Té se budou muset Slezané vyhnout, pokud chtějí vykřesat naději na patnáctou příčku. Tu aktuálně drží Teplice, které mají šestibodový náskok. „Start jara bude klíčový. Začínáme na Slavii, pak přivítáme Jablonec a jedeme do Teplic. Už nebude doba ani čas na to tvrdit, že jsme hráli dobře. Je potřeba získávat body,“ uvedl.

Řekl bych, že pro nás bude stěžejní bodovat už v každém kole a pokusíme se o malý zázrak,“ dodal pro klubový web s tím, že do klubu, který aktuálně vede zkušený stratég Bohumil Pánik, dorazí nové posily. „Bezesporu musejí přijít posily, to je úplně jasné. Potřebujeme na každý post minimálně jednoho hráče. Konkrétnější zatím nebudu, ale na rovinu říkám, že to bude hodně složité,“ míní.

Karviná tak může vzít za vděk alespoň návraty kmenových hráčů. Zimní přípravu s týmem zahájí jednadvacetiletý záložník Martin Vlachovský, který naposledy oblékal dres druholigového Prostějova a dvacetiletý Ukrajinec Ivan Zhelizko. „Ten hostoval rok v Lotyšsku, kde s týmem Valmiera FC obsadil v nejvyšší soutěži druhé místo,“ dodal Vlk. Ten jedním dechem doplnil, že věří jednomu z expertů na záchrany Bohumilu Pánikovi, že opět svůj um ukáže.

Trenér Pánik je zkušený kouč a jsem přesvědčený, že pokud navážeme na poslední výkony, tak se o záchranu ještě porveme. To můžu slíbit! Rozhodně nikdo z nás neskládá zbraně a věřím, že ani fanoušci ne,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: MFK Karviná

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“