Karel Jarolím usedne na lavičku Mladé Boleslavi: Byl jsem smířený s tím, že už trénovat nebudu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Slavil dva mistrovské tituly s pražskou Slavií, k triumfu dovedl i Slovan Bratislava nebo Al Ahli. Karel Jarolím, jehož jméno bezpochyby patří v českém fotbale mezi nejzvučnější, se vrací na české fotbalové trávníky. Po konci kouče Josefa Webera ho angažovala Mladé Boleslav, která je v tabulce až patnáctá a hrozí jí i boj o záchranu. „Boleslav samozřejmě potřebuje impuls k lepším výkonům a výsledkům, ale nejen od nového trenéra,“ řekl pro fkmb.cz Jarolím.

„Přiznám se, že v situaci, která v současnosti ve fotbale i v celé společnosti je, jsem byl už smířený s tím, že se žádného zajímavého angažmá nedočkám a že už ani trénovat nebudu,“ uvedl pro fkmb.cz bývalý trenér pražské Slavie, Slovácka nebo národního týmu. Čtyřiašedesátiletého kouče oslovil přímo vlastník klubu Josef Dufek po prohraném utkání s Teplicemi.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Jedním důvodu, proč se Jarolím rozhod vrátit do Mladé Boleslavi, se kterou získal i český pohár byl i právě ten, že klub dobře zná. „Seběhlo se to rychle a myslím si, že kdyby se Boleslavi podařilo nad Teplicemi vyhrát, asi by o trenérské změně ve vedení klubu nepřemýšleli,“ prozradil pro fkmb.cz.

Středočeši podle něj potřebují zeména silnější impuls. „Klukům jsem při prvním setkání řekl, že na současném stavu nesou stejnou zodpovědnost, jako odvolaný realizační tým, protože přeci na hřišti jsou oni,“ dodal.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Proto musí díl zodpovědnosti vzít na sebe a uhrát si lepší výsledky sami. Oni jsou aktéři na hřišti, my trenéři je můžeme nějakým způsobem zkorigovat, ale základ je, aby chtěl jeden jako druhý něco s tím nelichotivým postavením v ligovém pořadí udělat,“ burcoval pro fkmb.cz. Nečeká ho však lehký start, už v sobotu Mladá Boleslav jede do Opavy, ve které musí nutně potvrdit roli favorita a naplno bodovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články