Karanténa platí pro každého, fotbalisty Zlína nevyjímaje

i Zdroj fotografie: imago-images.de
                   

Samozřejmě se ale najdou tací, kteří nařízení obcházejí a obrovské nebezpečí, jemuž všichni musíme čelit, bagatelizují. O pořádný poprask se v těchto dnech postarali například fotbalisté Zlína, jmenovitě Tomáš Poznar, Antonín Fantiš, Róbert Matejov a Lukáš Bartošák, kteří na instagramu (a s hashtagem #treninkvirus) sdíleli videa a fotografie, jak společně hrají nohejbal či stolní fotbal. U toho navíc nemají nasazené ústenky.

Poznar a Fantiš podporují nošení roušek, na Instagramu to ale neplatí

Sedmadvacetiletý záložník Fastavu Zlín Antonín Fantiš se ještě v pondělí odpoledne na sociálních sítích rozčiloval, že když si člověk vezme do města ústenku, ostatní lidé na něj pohlížejí jako na blázna. Útočník Tomáš Poznar se zase stejně jako několik dalších fotbalistů z Česka zapojil do kampaně Fortuna ligy, která veřejnost nabádá, aby nebrala nákazu novým typem koronaviru na lehkou váhu. Ve videu, na jehož závěru si sám nasazuje ústenku, konkrétně říká:

„Jak jistě víte, situace v naší zemi není vůbec příznivá a dotýká se každého z nás. Buďte tak hodní a respektujte nařízení Úřadu vlády – omezte pohyb venku, nebo dokonce zůstaňte doma. Pokud se z nějakého důvodu dostanete ven, vezměte si na sebe roušku nebo cokoliv kolem pusy. Společnými silami to můžeme zvládnout a porazit.“

O to smutnější je proto skutečnost, že oba fotbalisté sice na jednu říkají, jak se mají zodpovědní lidé chovat, ale v osobním životě jednají zcela opačně. Uživatele Instagramu v posledních dnech popudila série videí, které oba fotbalisté společně se spoluhráči Róbertem Matejovem a Lukášem Bartošákem sdíleli.

Čtveřice se nejprve v pondělí oddávala nohejbalu v uzavřené tělocvičně, k čemuž přiložila hashtag #treninkvirus. O dva dny později se tito „čtyři mušketýři“ zvěčnili na společné fotografii, kde se přátelsky drží kolem ramen a navíc nemají obličeje zakryté ústenkami. Fantiš a Bartošák přitom žijí v domácnosti s malými dětmi.

iZdroj fotografie: wicklownews.net
Zdroj fotografie: wicklownews.net

Vedení klubu se od chování svých fotbalistů distancovalo

Deník iSport.cz se na vedení Fastavu Zlín obrátil s dotazem, zda-li chování svých čtyř fotbalistů schvaluje. Tisková mluvčí Zuzana Molková sdělila, že každý hráč zodpovídá sám za sebe a není v silách klubu, aby na všechny dohlížel. Zároveň dodala, že ostatní lidé spojení se Zlínem přísná opatření striktně dodržují a od chování Fantiše, Bartošáka, Poznara a Matejova se distancují.

Je jasné, že vydržet několik dnů v izolaci a utnout sociální vazby není vůbec jednoduché. Kdo by ovšem měl jít v těžkých časech příkladem, když ne právě celebrity a sportovci? Na tím by se všichni zmínění pánové měli zamyslet, mladí k nim totiž s obdivem vzhlížejí a mohou chyby svých ikon nedejbože začít opakovat…

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články