Kapitán Walesu Gareth Bale po remíze se Švýcarskem mluvil o odrazovém můstku i počasí v Ázerbajdžánu

Fotbalisté Walesu v čele s kapitánem Garethem Balem mají za sebou úvodní utkání evropského šampionátu. Proti střelecky aktivnímu Švýcarsku sice krátce po poločase inkasovali, v 74. minutě však dokázal vyrovnat na konečných 1:1 Kieffer Moore.

Oba týmy se snažily hrát dobrý fotbal, šlo cítit napětí, ale výsledek pro nás není špatný a vidíme i pozitiva. Chtěli jsme vyhrát zápas, měli jsme šance, ale to soupeř také,“ prohlásil po utkání Bale, jehož mužstvo inkasovalo ve 49. minutě po centru. Velšané však dokázali patnáct minut před koncem hlavičkou Moora vyrovnat, přesto v závěru tlačili zejména Švýcaři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Embolova střela neměla gólové parametry, avšak pokus střídajícího Maria Gavranoviće z 85. minuty mezi tři tyče zamířil. Po několikáté na turnaji však zasáhnul videorozhodčí, který odhalil, že celé situaci předcházel ofsajd. Závěrečné pokusy Embola a Gavranoviće dokázal brankář Danny Ward vytěsnit a zařídil tak Walesu první bod na turnaji.

„Byl jsem šťastný, že jsem mohl přiložit ruku k dílu a ukázat odhodlání našeho mužstva. Máme před sebou další těžké zápasy, ale na žádném turnaji nechcete začít porážkou,“ dodal po utkání Ward, který hájí barvy anglického Leicesteru City.

Když prohráváte o gól, můžete se začít drolit, ale ukázali jsme spoustu odhodlání a charakteru tak jako vždy, stejně jako naši sílu bojovat a vstřelit gól,“ pokračuje kmenový hráč Realu Madrid Gareth Bale, který v loňské sezóně hájil barvy anglického Tottenhamu Hotspurs. Ten promluvil i o teplém letním počasí v ázerbajdžánském hlavním městě Baku, kde se odehrají všechny utkání skupiny A s výjimkou zápasů italské reprezentace.

Pracovali jsme velmi tvrdě, což je v tomhle počasí náročné. Jsem na své spoluhráče hrdý,“ uvedl. „Po zápase jsme si říkali, že potřebujeme tohle úvodní utkání vnímat jako odrazový můstek k dalším výkonům. Teď potřebujeme načerpat síly a posunout se k dalšímu utkání,“ zhodnotil Bale.

Wales čeká již ve středu souboj s Tureckem, naopak Švýcaři míří do italského Říma na utkání proti Gli Azzurri.

zdroj: uefa.com, goal.com