Kanonýra Slavie Kuchtu čeká reprezentační premiéra. Proč si jej dobírali spoluhráči ze Sparty? – SportyŽivě

Kanonýra Slavie Kuchtu čeká reprezentační premiéra. Proč si jej dobírali spoluhráči ze Sparty?

Ve čtyřiadvaceti se poprvé dočkal. Kanonýr pražské Slavie Jan Kuchta, který se stal v uplynulém ročníku nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže, po premiérové pozvánce do národního týmu promluvil o formě, porážce v derby pražských „S“ i konkurenci.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Tušil jsem, že by to už mohlo vyjít, protože ten poslední měsíc, nebo i od začátku sezony, jsem měl formu,“ prohlásil na tiskové konferenci Kuchta. „Cítil jsem se dobře. Moc si to tady užívám. Jsem rád, že můžu být ve společnosti takových kluků,“ dodal čtyřiadvacetiletý kanonýr, který v letošním ročníku nasázel v šesti ligových utkáních pět gólů. Přesto v uplynulých dvou zápasech musel zkousnout porážky na Spartě a v Rotterdamu.
Už jsem to vstřebal. Jsem šťastný, že jsem i změnil prostředí. Tohle je taková náplast za ten nepovedený týden. Jsem opravdu šťastný, že tu mohu být, a je to pro mě splněný sen. Když jsem jel z Prahy domů a nejdříve mi psal pan Pešír a pak volal pan trenér Šilhavý, tak už jsem derby hodil za hlavu,“ uvedl pro novináře Kuchta, který zároveň přiznal, že si jej reprezentační spoluhráči z pražské Sparty kvůli prohranému derby dobírali.


iZdroj fotografie: Reuters

Něco jsem zaslechl, ale to by asi udělal každý, že by to takhle připomínal, protože je to největší zápas v Česku. Já už to tolik neposlouchám. My jsme měli nadvládu nějakou dobu, teď to převzala, doufám jen na jeden zápas, Sparta a my si to vezmeme na jaře zpátky,“ věří bývalý hráč Bohemians, Slovácka, Teplic nebo Slovanu Liberec. Právě od bývalého kouče podještědského klubu dorazila Kuchtovi jedna z gratulací.

Ze Slavie samozřejmě dorazily, to byly takové normální. Asi vypíchnu gratulaci od trenéra Hoftycha, který mě vedl v Liberci. Napsal mi k tomu, ať jsem tichý zabiják,“ nastínil s úsměvem Kuchta, který zároveň věří, že v konkurenci Adama Hložka nebo Patrika Schicka bude týmu nápomocný. „Jsem nováček a vnímám konkurenci. Jsem na to zvyklý z klubu.

Když na mě trenér ukáže, abych mančaftu na kousek zápasu pomohl, tak pomůžu, jak nejlíp budu moci,“ věří „Samozřejmě víme, kdo je jednička, dvojka, trojka. Všichni vědí, jak se snažím hrát, co jsou moje přednosti a kde mám nedostatky. Když dostanu možnost, nebudu se měnit. Budu hrát to, co je mi vlastní, a to, proč jsem se sem dostal,“ zakončil Kuchta, kterého navíc v pátečním utkání proti Wales čeká domácí prostředí. Hraje se totiž v pražském Edenu. „To je samozřejmě takový bonus. Ale mně by asi bylo jedno, kde by se hrálo,“ doplnil.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 190 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit