Kanonýr Milan Škoda po návratu do Česka poprvé promluvil. Proč se nezamířil do Slavie?

                   

Po roce a půl se rozhodl pro návrat do Česka, dres pražské Slavie však neoblékne. Pětatřicetiletého kanonýra Milana Škodu nyní čeká v Edenu role soupeře, podepsal totiž roční smlouvu v Mladé Boleslavi.

Milan Škoda právem patří mezi legendy novodobé éry pražské Slavie, ve které působil mezi lety 2012 a 2020. Vysoký útočník zamířil do Edenu v letech, kdy červenobílí bojovali o záchranu. Byl svědkem jak těsné záchrany v nejvyšší soutěži, tak postupného vzestupu pod čínskými majiteli. I proto jej fanoušci sešívaných tak milují.

Přesto se autor 113 ligových branek v pětatřiceti letech nehodlal mířit s pozicí třetího, respektive čtvrtého útočníka mužstva Jindřicha Trpišovského a zamířil do tureckého Rizesporu. Za ten se trefil celkem devatenáctkrát, nyní však podle jeho slov uzrál čas na návrat do rodné vlasti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Už jsem neměl chuť zůstávat v zahraničí a jsem rád, že jsem nyní v Mladé Boleslavi, které jsem dal přednost před nabídkami z Turecka a Kypru. Jsem rád, že se Boleslav ozvala a dala mně šanci hrát opět v Česku,“ prohlásil po klubový web bývalý reprezentant po podpisu roční smlouvy s opcí na případné prodloužení spolupráce. Pro Škodu však nebude působení ve městě automobilů premiérou, jako dvacetiletý v Mladé Boleslavi hostoval.

„Hrál jsem stopera a travnaté plochy tu byly už tenkrát krásné, jako dnes,“ přiznal útočník, který zároveň vystřídal svého bratra Michala. Ten zamířil do Českých Budějovic. „Bratr tady odvedl dobrou práci, deseti góly pro mě nasadil laťku dost vysoko. Když tady hrál, tak jsem Boleslav sledoval hodně, proto vím, že se jí v poslední podzimní sezóně a na počátku letošního jara moc nedařilo, ale potom se zlepšila a šla v tabulce nahoru,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než v té předchozí a že budeme hrát o vyšší příčky, případně o Evropu. Stále mám ambice něco dokázat, to znamená, co nejčastěji vyhrávat a pomáhat k tomu góly,“ zakončil dvojnásobný vítěz českého poháru, který pozvednul třikrát nad hlavu i mistrovský titul.

Podle prezidenta Mladé Boleslavi Josefa Dufka do Mladé Boleslavi nepřichází jen excelentní útočník, ale i důležitá osobnost. „V každé řadě týmu pro nadcházející sezónu jsem si přál fotbalově i lidsky vyzrálou osobnost, proto k Marku Matějovskému v záloze a Marku Suchému v obraně jsme přivedli kanonýra Milana Škodu,“ uvedl pro klubový web.

zdroj: fkmb.cz, slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem