Kanonýr Haaland je na odchodu z Borussie Dortmund. Jeho agent reagoval na řadu zájemců

Je mu teprve jednadvacet, přesto je právě on dlouhodobě nejoceňovanějším přestupovým zbožím. K přestupu Erlinga Haalanda se vůbec poprvé otevřeně vyjádřil vlivný itlský agent Mino Raiola.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Ač v letošní sezóně laboroval se zraněními, dokázal svou kvalitu a produktivitu. Norský reprezentant Erling Haaland letos za svou Borussii Dortmund nastoupil k osmi ligovým utkáním, ve kterých vstřelil jedenáct branek. Naposledy tak v Bundeslize vyšel střelecky naprázdno v srpnu, a proto není divu, že se podle jeho agenta Mina Raioly nastává čas aktuálně druhý celek německé nejvyšší soutěže opustit.

Vlivný italský agent, který zastupuje také Romela Lukaka, Paula Pogbu nebo Jesse Lingarda o přestupu jednadvacetiletého Nora otevřeně promluvil pro SkySports. „Možná již toto léto nastane čas, aby Erling udělal další krok, ale možná to nastane až v následujícím létě. Uvidíme,“ prohlásil na adresu vysokého hrotového útočníka, jehož výstupní klausule se má údajně pohybovat okolo 64 milionů liber, tedy zhruba dvou miliard korun.

iZdroj fotografie: Reuters

Je schopný a připravený na další krok. Bayern Mnichov, Real Madrid a Manchester City – to jsou velké kluby, kdy může jít,“ doplňuje Raiola s tím, že pro budoucnost a rozvoj Haalandovy herní stránky je stěžejní, aby se podepisoval pod velké trofeje. I proto je podle něj nepravděpodobné, že by měl zamířit na Old Trafford. „Manchester City vyhrál mistrovský titul pětkrát během několika uplynulých let, což je mnohem více než United,“ uvedl.

Všichni jsme věděli již při přesunu do Dortmundu, že tenhle krok přijde,“ dodal. Haaland, který za klub z Westfalenstadionu nastoupil k 76 utkáním, zaznamenal 74 branek a na dalších 26 přihrál, má však kontrakt až do léta 2024. Přesto se již dříve spekulovalo o zákulisní dohodě související s výškou výstupní klausule. Podle Raioly však mezi italským agentem a německým celkem budou probíhat ještě další jednání.

iZdroj fotografie: Reuters

Řekneme Borussii Dortmund jaká je naše idea a Borussia nám řekne, jaké jsou jejich nápady. Žádné rozhodnutí však neproběhne v zimě,“ míní s tím, že v případě nevhodné nabídky může kanonýr setrvat v Dortmundu. To je přesto nepravděpodobné. „Erling je hráčem, který se chce vyvíjet a hledá nové výzvy. A samozřejmě jde to také otázka možných zájemců. Má smysl měnit klub je v případě, že máte lepší alternativu,“ doplňuje Raiola.

Ten se vyjádřil také ke spekulacím ohledně výstupní klausule. „Co je ve smlouvě, to je ve smlouvě. To je mezi mnou a hráčem. Jsou jen dvě strany, které mohou něco říct okolnímu světu, a to je hráč nebo klub. Já nikdy nemluvím o detailech. My i Dortmund naprosto víme, co se musí stát a strukturovali jsme to velmi jasně,“ zakončil Raiola.

Zdroj: Sky Sports

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“