Kanonýr Baníku Almási promluvil o milionové cenovce, fanoušcích a budoucnosti – SportyŽivě

Kanonýr Baníku Almási promluvil o milionové cenovce, fanoušcích a budoucnosti

Ostravský Baník za éry nového majitele Václava Brabce nezaplatil za žádného hráče tak vysokou částku jako právě za vysokého útočníka Ladislava Almásiho. Ten však vloženou důvěru zatím splácí skvělými výkony.

i zdroj: FC Baník Ostrava
                   

12 milionů korun. Tolik Baník zaplatil za dvaadvacetiletého útočníka Ladislava Almásiho, kterého po hostování v ruském Alhmatu Groznyj vykoupil ze slovenského Ružomberoku. Mládežnický reprezentant však zatím předvádí při premiérové sezóně v české nejvyšší soutěži stabilní výkony a pod trenérem Ondřejem Smetanou zaznamenal v osmi zápasech tři branky a jednu asistenci.
Naposledy se slovenský kanonýr trefil na půdě Olomouce, kde hlavou rozhodnul o remíze 1:1. „Bylo to pro mě něco úplně nové. Jednu z tribun za bránou na olomouckém stadionu kompletně obsadili naši fanoušci. Všichni měli bílé trika, v podstatě to byla bílá stěna. Atmosféra byla bouřlivá. Po gólu jsem přeskočil bariéru a radoval se s nimi, ani jsem si neuvědomil, že jsem jen vyrovnal,“ dodal pro slovenský deník Šport.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bez čtyř centimetrů dvoumetrový útočník má radost i ze spolupráce s trenérem Smetanou, který také dříve zastával pozici vysokého hrotového útočníka. „Chemie mezi námi je skvělá. Prošel mnoha úskalími, které zažívám i já a přesně ví, jaké je to být na hřišti fotbalistou mojí typologie. Dává mi úkoly, které mi sedí a umím je splnit,“ komentoval spolupráci s devětatřicetiletém trenérem.

Odchovanec Dunajské Stredy a Senice okomentoval také onu dvanáctimiliónovou částku, kterou podle něj řeší zejména česká média. „Všimnul jsem si, že média tyhle témata řeší, ale vůbec si to nepřipouštím. Slyšel jsem, že Baník za éry současného majitele nezaplatil víc za žádného jiného hráče. Potěšilo mě to, ale to je tak všechno. Není potřeba se soustředit na tyhle věci, ale na svou práci a vlastní výkony. Hodnota hráče se dokáže rychle změnit jak nahoru, tak dolů,“ pokračuje pro slovenský deník Šport.


izdroj: FC DAC 1904 Dunajská Streda

V první řadě je tak Almásiho cílem odehrát co největší minutáž, má však také osobní cíl. „V první řadě chci zůstat zdravý a odehrát všechny zápasy. Samozřejmě chci pomoci mužstvu góly. Dal jsem si i svůj konkrétní cíl, ale ten neprozradím. Doufám, že ho splním a pomůžu mužstvu k horním příčkám tabulky,“ věří a dodává, že je zatím z působení ve slezské metropoli těší. „Člověk není nikdy stoprocentně spokojený, ale já osobně si nemám na co stěžovat,“ zakončil.

Zdroj: Transfermarkt, Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 325 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit