Kane je chytrý a gólový, varuje před Anglií Šilhavý. Jaké změny v sestavě zvažuje? – SportyŽivě

Kane je chytrý a gólový, varuje před Anglií Šilhavý. Jaké změny v sestavě zvažuje?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Souboj, který rozhodne nejen o tom, kdo skončí na prvním místě základní skupiny D čeká českou reprezentaci. Svěřence Jaroslava Šilhavého prověří již dnes večer Anglie, která patří k celkovým favoritům evropského šampionátu.
„Zdravotně jsou všichni hráči v pořádku a připraveni nastoupit,“ prohlásil na tiskové konferenci Šilhavý, jehož svěřenci udolali Skotsko a bodovali i proti Chorvatům. Nyní je však čeká jeden z favoritů celého turnaje hrající v domácím prostředí. Paradoxně by však vítězství proti Anglii mohlo pro českou reprezentaci znamenat těžšího soupeře pro osmifinále.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

V případě, že Češi uspějí, mezi možné soupeře patří trojlístek ve složení Německo, Francie nebo Portugalsko. Stále však není vyloučený i zázračný postup Maďarska. Případná druhá příčka ve skupině by pak znamenala souboj s jedním z celků Španělsko, Švédsko, Slovensko či Polsko. Možná třetí příčka by pak znamenala soupeře, odvíjejícího se od postavení v tabulce třetích mužstev.

Přesto kouč Jaroslav Šilhavý touží po vítězství a promýšlí i možné změny v základní sestavě. Z té pro minulé utkání vypadl Alex Král, kterého nahradil Tomáš Holeš. „Samozřejmě probíráme možné varianty denně, ale sestavu den před zápasem neprozradím. Bavíme se o tom, změna nemůže nastat, i když nevím, jestli zrovna pro úterní zápas. Prostor dostanou i další hráči,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Devětapadesátiletý kouč zároveň doufá v navázání na výkon z kvalifikace, ve které Češi porazili nečekaně Albion 2:1. „Pokud předvedeme podobný výkon jako při výhře v Praze, tak máme šanci takového favorita potrápit. Hráči vědí, kolik je to stálo sil i to, jak pracovali a jak byli zodpovědní. Budu to hráčům ještě připomínat. Věřím, že zahrajeme dobrý zápas,“ doufá, přesto před sílou soupeře varuje.

Anglie je velký tým se skvělými hráči a skvělým trenérem. Hrají doma ve Wembley a určitě budou chtít ukázat své kvality. Jsem přesvědčený, že budou chtít ukázat mnohem více směrem dopředu a očekávám, že začátek zápasu bude hodně ofenzivní z jejich strany. S tím si budeme muset poradit,“ tuší a upozorňuje zejména na ofenzivní hvězdu Tottenhamu Hotspurs.

Harry Kane je pořád skvělý útočník, je to chytrý a gólový hráč. Stejně jako tomu bylo v Praze, tak ho budeme chtít zdvojovat a nenechat ho hrát. I tak se možná ale dokáže prosadit, ale věřím, že budeme natolik silní, že ho uhlídáme. Všichni hráči v křídelních pozicích jsou nebezpeční. Jakmile je necháme rozběhnout, je těžké je eliminovat. Hráči vědí, jak je mají hlídat, ale až samotný zápas ukáže,“ zakončil.

Utkání začíná ve 21:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

zdroj: FAČR, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 142 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace