Kalkulovat s remízou je ošidné, tuší kouč Sparty Vrba před velkou zkouškou. Nastoupí Pešek?

Pražskou Spartu čeká jedno z nejdůležitějších podzimních utkání. Proti dánskému Brøndby musí svěřenci trenéra Pavla Vrby nutně bodovat, aby naplnili své cíle a postoupili do jarní fáze Evropské konferenční ligy.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Letenští před dvěma týdny nezvládli utkání proti skotským Rangers a v Evropské lize nebudou na jaře pokračovat. Přesto Sparta může i na jaře hrát evropské poháry, v případě umístění na třetím místě totiž postoupí do play-off Evropské konferenční ligy. V cestě však svěřencům Pavla Vrby bude stát dánské Brøndby, se kterým musí získat alespoň bod. Pětasedmdesátiletý kouč však před strategií zaměřenou na remízu varuje.

Víte, že kalkulovat s remízou je dost ošidné. Většinou se nevyplácí na to hrát. Samozřejmě, že vývoj utkání může být jakýkoliv. Pokud to bude v 94. minutě 0:0, tak nebudeme bezhlavě útočit. Záleží na vývoji zápasu a na čase. Ke konci to může být taktičtější, určitě ale ne od začátku,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že obě mužstva tak musí hrát od prvních minut na vítězství.

iZdroj fotografie: Reuters

Je to vlastně zápas play-out. Kdo zápas zvládne, postupuje dál. My chceme postoupit, to znamená uhrát takový výsledek, abychom hráli na jaře v Evropě. To byl náš cíl už před sezonou,“ pokračuje. „Doufám, že se fotbal bude líbit a hlavně, že uhrajeme výsledek, který nás posune do jarní fáze soutěže,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že podle něj Spartu nečeká snadné utkání.

Dánský fotbal udělal velký krok vpřed. Brøndby patří k nejlepším mužstvům v Dánsku. Dobře pracují s mládeží a je to kvalitní evropský tým,“ míní. Sparta však bude mít na Letné značnou výhodu, dánskému celku se totiž dlouhodobě na hřištích soupeřů v evropských pohárech nedaří. Brøndby naposledy zvítězilo venku v Evropě před téměř dvěma dekádami, kdy porazilo v rámci Poháru UEFA Viktorii Žižkov.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

To však podle Vrby nemusí nic znamenat. „Já jsem si hlavně všiml, že jejich hra je velmi dobře organizovaná. Hrají hodně ofenzivně. Vycházíme hlavně ze zápasu, ve kterém jsme je potkali my,“ uvedl s tím, že stále visí otazník nad zdravotním stavem Jakuba Peška, který v posledních týdnech patří mezi tahouny mužstva. „Pešek je hráč, který nám hodně pomohl. Začíná s námi trénovat. Uvidíme, v jakém bude zítra stavu,“ zakončil. Utkání na Letné startuje od 18:45 a přímým přenosem jej vysílá Sport 1.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“